Ilgą laiką tyliai gaminusi ne itin galingas vaizdo plokštes kompanija „S3“ bando grįžti į arena ir anonsavo naują vaizdo procesorių „GammaChromeS18“. Jis palaiko „DirectX 9.0“ instrukcijas, „S3G HD“ vaizdo varikliuką ir yra suderinamas su „PCI-Express“ sąsaja.

Didžiausiu naujojo vaizdo procesoriaus privalumas turėtų būti „Chromotion 2.0“ varikliukas, skirtas vaizdo formavimui (rendering) spartinti.

S3 pabrėžia, jog ketina grįžti į namų vartotojų kompiuterius ir „GammaChromeS18“ – tik pirmasis šio žygio etapas. Kas mūsų laukia toliau, kompanija neatskleidžia.

Hmm, ką aš žinau apie S3.. Na, savo laiku, kai karaliavo vaizdo plokštės su 2 – 4 MB vaizdo atminties jie gamino visai neprastus ir gana populiarius modelius. Vėliau rinkoje pražydus 3Dfx, Matrox ir kitiems, S3 dar bandė išlaikyti savo pozicijas namų vartotojų tarpe ir išleido vaizdo plokštę „S3 Savage“, kuri netruko tapti prasto produkto sinonimu dėl gausybės suderinamumo problemų ir nedidelio našumo. Nelinkiu S3 nieko blogo, bet istorija visgi linkusi kartotis…