„Wireless USB“ ryšio standartą remianti įmonių grupė pranešė, kad jau kuriama jo 1.1 numeriu pažymėta versija. Lyginant su 1.0 standartu, ji turėtų pasižymėti patogiu įrenginių supažindinimu pirmąkart juos sujungiant, sumažėjusiu energijos vartojimu bei dažnių virš 6 GHz palaikymu.

Žadama, kad anksčiau tarpusavyje nesujungtų įrenginių supažindinimas naudojant „Wireless USB 1.1“ standartą bus itin paprastas ir nors remsis „touch-and-go“ principu, bus saugus. Tai svarbu dėl to, kad, kalbant apie belaides technologijas, daug nelabai gerų dalykėlių galima nuveikti jei tik yra galimybė susijungti su kitu įrenginiu be autorizacijos.

Galutinės „Wireless USB 1.1“ specifikacijos turėtų pasirodyti pirmoje kitų metų pusėje. Visgi kol kas neaišku, kada šį standartą ar ankstesnę jo versiją palaikantys įrenginiai pasirodys prekyboje.

Visų pirma „Wireless USB“ turėtų mus, vartotojus, džiuginti dideliu duomenų perdavimo belaidžiu būdu greičiu – 3 m atstumu sparta turi siekti iki 480 Mbps, na o 10 m atstumu – apie 110 Mbps.

„Wireless USB“ standarto vystymą remia „Hewlett-Packard“, „Intel“, „LSI Logic“, „Microsoft“, NEC, „NXP Semiconductors“ bei „Samsung Electronics“.