Rinkos tyrimų bendrovės „Forrester Research“ duomenimis, artimiausiu metu IT rinkoje turėtų toliau populiarėti procesoriai su daug branduolių. Kaip teigia bendrovės analitikai, tikėtina, kad jau kitais metais lustai su 64 branduoliais paplis tarnybinėse stotyse, na o nuo 2012-ųjų – ir asmeniniuose kompiuteriuose.

Jei šios prognozės atitiks tiesą, nusimato naujų iššūkių programuotojams, kuriems teks pritaikyti savo kūrinius lustų su daugybe branduolių galimybėms. Daugybė branduolių įgalina vienu metu atlikti ne vieną operaciją, lygiagrečiai vykdyti skirtingas funkcijas, tačiau, anot „Forrester Research“, pasaulinėje rinkoje kritiškai trūksta tai išnaudoti gebančių programuotojų.

Rinkos tyrėjams pritaria ir „Microsoft“ padalinio, atsakingo už kelių branduolių lustams skirtus produktus, vadovas Danas Reedas. Anot jo, gebančių efektyviai kelis branduolius panaudoti programuotojų yra nykstamai mažai ir švietimo įstaigos turėtų susirūpinti jų ruošimu.

Žinoma, net ir parengus specialistus bei pritaikius programas, darbo spartos augimas nebūtinai bus proporcingas branduolių skaičiaus didėjimui, t. y. kompiuterius su 64 branduolių lustu nebus tiek pat kartų spartesnis už sistemą su vieno branduolio procesoriumi.