Filmo „Transformeriai“ ir kitų tikrai neblogų Holivudo produktų režisierius Michael Bay vėl atsidūrė kalbų apie naujos kartos optinių diskų formatus centre. Ne taip seniai režisierius gausiai kritikavo formatų karą kai paaiškėjo, jog „Transformeriai“ nebus leidžiami „Blu-ray“ formatu dėl išskirtinio kino studijų ir įrangos gamintojų susitarimo.

Šįsyk M. Bay nemalonėn pakliuvo „Microsoft“. Tiesa, nėra aišku, kalbėta buvo rimtai ar nelabai. Į eilinį klausimą interneto forume kodėl „Transformeriai“ nebus išleisti „Blu-ray“ formatu M. Bay atsakė jog taip yra dėl „Microsoft“ sąmokslo. Anot jo, kompanija tiesiog sabotuoja abu konkuruojančius optinių diskų formatus o iš tiesų siekia pereiti prie parsisiuntimų iš interneto sistemos, apie kurią neretai kalba bei kuri leistų gigantui uždirbti dar daugiau pajamų. Štai taip.

Režisierius savo nuomonei pagrįsti pažėrė ir daugiau teiginių. Anot jo, „Paramount“ ir „DreamWorks“ įsipareigojimas neleisti filmų „Blu-ray“ formatu kainavo per šimtą milijonų JAV dolerių, kuriuos ne va sumokėjo daugiau sumaišties į formatų kovą siekiantys įnešti „Microsoft“.

Kiek įdomu tai, jog ne taip seniai kaltinimų „Microsoft“ formatų karo skatinimu pažėrė ir „20th Century Fox“ vadovas. Į juos programinės įrangos gigantas atrėžė savo poziciją tvirtai pasirinkęs ir remiantis išimtinai HD DVD.