Kai  „Razer“ su dideliu trenksmu pristatė savo tikras erdvinio garso ausines „Tiamat 7.1“, paslapčia buvo išleistos ir ne tokios modernios ir naujoviškos ausinės „Tiamat 2.2“. Pagrindinis skirtumas tarp šitų ausinių yra tai, kad Tiamat 7.1“ turi 10 garsiakalbių, o „Tiamat 2.2“ tik keturis garsiakalbius.  Tai gi šiandien ir norėčiau pakalbėti apie šias ausines,  ar apsimoka jas turėti?

Pakuotė:

Na,  „Razer“ kaip visuomet labai daug dėmeso skiria į produktų įpakavimą ir man asmeniškai jie geriausiai moka tai padaryti.  Pradėkime nuo priekinės pakuotės dalies. Priekyje puikuojasi ausinių nuotrauka, tačiau tik viena pusė. Pakuotė visa yra perskirta į dvi dalis, viena kartoninė, likusi iš permatomo plastiko per kurį galima pamatyti likusią ausinių dalį, kurios nesimatė nuotraukoje.  Tai pat paminėtas ausinių modelis ir keletą savybių: du papildomi žemų dažnių garsiakalbiai, maksimalus komfortas ir kokybė bei sureguliuotas pozicinis garsas.


Šoninėje pakuotės dalyje šios savybės iliustruotos nuotraukomis  dar yra kokių būdų ausinės jungiamos į kompiuterį, bei dar likusios nepaminėtos savybės: valdymas ant laido, 4 garsiakalbiai, 2.2 garso sistema. Galinėje pakuotės dalyje yra išvardytos vėl tos pačios savybės, šios savybės surašytos 10 skirtingų kalbų. Iš pakuotės išminti ausines nebuvo taip lengva, sėkmingai tai padaryti pavyko tik iš 2 karto, nes vis kas nors laikydavosi kas nors, o ir pačios ausinės pririštos prie pakuotės gražiais guminiais laikikliais. „Razer“ puikiai įpakuoja savo produktus.  Pačioje pakuotėje randame ausines, greito pajungimo gidą, žinutę nuo „Razer“ bičo ir viena priklijuojamą „Razer“ logotipo lipduką.
 

Specifikacijos:

 

Dizainas:

Pažvelkime į pačias ausines. Apskritai žvelgiant, ausinės atrodo seksualiai ir solidžiai. Solidumą sudaro smailūs ir aštrūs kampai bei matinė juoda spalva. Visas ausinių korpusas pagamintas iš tvirto plastiko, jis atrodo labai kokybiškas ir ant jo nesikaupia pirštų antspaudai.  Ausinės sveria apie 325 gramus, tai nėra daug, atsižvelgiant į tai, kad jose yra keturi garsiakalbiai.

„Razer Tiamat 2.2“ naudoja ne plastmasinį lanką, o specialiai oda trauktą lanką su paminkštinančiomis pagalvėlėmis. Ši oda yra labai minkšta, o pagalvėlės irgi pagamintos iš labai minkštos medžiagos.  Viršutinėje lanko dalyje and odos įspaustas „Razer“  logotipas. Finalinį įspūdį padaro šoninis žalios spalvos susiųvimas.

  

Einant šiek tiek žemiau matome, kad „Razer Tiamat 2.2“ naudoją ištraukiamą mikrofoną. Tai yra geras sprendimas, nes mikrofoną galima paslėpti, kai jis nėra naudojamas. Tokiu būdu jis netrukdys valgant ar dar ką nors darant. Ausinių kaušelių šonuose, apačioje yra po  viena  „Razer“ logotipą, o aplink logotipą pirštų antspaudus paliekantis plastikas. Tai yra vienintelė vieta, kurioje lieka pirštų antspaudai.

  

Kiekvienas ausinių kaušelio paminkštinimas  pagamintas iš minkštos medžiagos aptraukatos, tiesiog nuostabiai minkšta odą, kurią be galo malonu liesti. Oda yra geras pasirinkimas, nes apsaugo nuo išorinio triukšmo ir leidžia geriau ir giliau atkurti žemų dažnių garsus. Kiekvienas kaušelių paminkštinimas yra beveik 2 centimetrų storumo, todėl yra labai patogu dėvėti ausines, jos visiškai nespaudžia ausų.

 

„Razer“ padarė taip, kad kiekvieną paminkštinimą galima nuimti ir gali būtų pakeisti naujais, jeigu juos kokiu nors būdu suplėšytumėte.  Nuėmus paminkštinimus ir atsukus plastmasinį dangtelį slepiasi du iš titano pagaminti garsiakalbiai. Tai yra labai įdomus pasirinkimas, nes titanas yra labai stipri, lengva medžiaga, kuri dažnai naudojama gaminant orlaivius ar kosminius erdvėlaivius.  Tokio tipo garsiakalbiai naudojami brangiose ir moderniose sistemose. Įdomus dalykas, garsiakalbiai eina iš eilės, antras garsiakalbis slepiasi už pirmo. Antrasis garsiakalbis įdėtas visiškai į kitą pusę ir žemų dažnių garsas ateina pro apvalų vamzdelį, kad dar geriau jaustusi boom booom.

  

„Razer Tiamat 2.2“ yra analoginės ausinės ir nenaudoją jokių USB jungčių norint perduoti garsą.  Jos atkeliauja su 3.5 mm jungtimis garsui ir mikrofonui. Priedo „Razer“ laide įmontavo mažą pultelį skirtą didinti/mažinti garsą bei įjungti arba išjungti mikrofoną.  Pats laidas aptrauktas medžiaga, todėl nesusilankstys nuo lankstymo. Laido ilgis yra 3 metrai, ir manau to pilnai pakanka jei sėdima prie kompiuterio, nes dažniausiai kompiuterio dėžė būna  vieno metro atstumu nuo Jūsų.

 

Žaidimai ir filmai:

Laikas paklausyti kaip skamba šios ausines. Jas prijungiau prie savo „Omega Claro II“ garso plokštės ir pasijungiau pažaisti mano nuomonę geriausia veiksmo šaudyklę „Battlefield 3“. Pažaidus valandą supratau, kad šios ausinės yra tiesiog tobulos. Buvau labai nustebintas kaip aiškiai atkuriami sprogimai ir kiti garsai, o kolegos per „Skype“ buvo aiškiai girdimi. Šios ausinės turi tiesiog nežmonišką  žemų dažnių garsą. Žmogus, kuris sugalvojo į šias ausines sumontuoti du papildomus garsiakalbius buvo genijus.

Kalbant apie filmus testavimui pasirinkau filmą „The Hunger games“ nors tai nėra mano mėgstamas kino žanras jį pasirinkau dėl to, kad jis turi puiki DTS-HD 7.1 ir „Dolby Digital 2.0“ garso takelį, kuris su šiomis ausinėmis skambėjo puikiai. Su tokiomis ausinėmis kaip „Razer Tiamat 2.2“ galima įsijausti į filmą ir patirti visus garsų pojūčius, kuriuos patyrė filmo herojus.

Muzika:

Pirmiausia ką padariau su šiomis ausinėmis tai norėjau ištestuoti žemų dažnių garsiakalbį. Tai padariau per  „Youtube“ pasileidęs žemų dažnių garsiakalbių testavimo filmuką.  Testuojant sužinojau, kad garsiakalbis sugeba atkurti 5 Hz dažnių garsą, tačiau garsas yra labai nemalonus žemiau negu 25Hz.
 



Nesu didelis fanas sėdėti ir klausyti žemų dažnių garsą visą dieną, todėl kitas dalykas, kurį padariau tai pasileidau geros muzikos — AC/DC, U2, Kiss, Skrillex.  Klausant muzikos porą valandų, žiūrint filmus bei žaidžiant supratau, kad šios ausinės yra vienos geriausios kokias tik esu turėjęs. Garsas buvo labai malonus, sodrus ir aiškus, o žemų dažnių garsai tiesiog fantastiškai atkuriami.  Paprasto 2.0 ausinės gali taip pat atkurti žemus dažnius, tačiau tu juos girdi bet nejauti jų,  jie nesukelia didelių ir greitų širdies dužių. Su šiomis ausinėmis tu girdi ir jauti žemus dažnius ir tai paverčia šios ausines vienas iš geriausių savo rinkoje.

Mikrofonas:

Kalbant apie mikrofoną jis nėra nuostabiai gerai, bet ir nėra blogas. Tačiau visos žaidimams skirtos ausinės neturiu labai gerų mikrofonų. Tokie mikrofonai tiks puikiai tiesiog kalbėtis per „Skype“ ar kitas pokalbių programas bei komunikuoti su savo komandos draugais, žaidžiant žaidimus. Tie kurie komentuoja ar įgarsina siūlau investuoti daugiau pinigų į geresnės kokybės mikrofonus.

 

Komfortas:

Žvelgiant į ausines kila klausimas: Ar jos bus patogios? Vienareikšmiškai galiu pasakyti – taip.  Ausinių lankas padarė milžinišką darbą padarant šias ausines labai patogias naudoti ir patogiai būti uždėtomis ant ausų.  Vienas dalykas, kuris nuvilia tarp ausinių patogumo, tai ausinių paminkštinimai padengti oda, o tai neleidžia pilnai vėdintis ausims, todėl por kelių valandų naudojimo Jūsų ausys pradės kaisti ir tai nėra pats maloniausias jausmas.

Verdiktas:

Vienareikšmiškai tai vienos iš geriausių tokių tipo ausinių. Jos sukuria nuostabius dar nepatirtus pojūčius žaidžiant žaidimus kaip prie pat tavo ausų atskrenda RPG-7 raketa ar sprogsta granata. Vienas dalykas, kuris nepavyko padaryt „Razer“ tai oda aptrauktas paminkštinimas, kursi yra patogus ir puikiai izoliuoją garsą, tačiau ausys kaista ir prakaituoja. Viliuosi, kad ateityje „Razer“ pristatys paminkštinimus pagamintus iš paprastos medžiagos. Kalbant apie kainą Lietuvos rinkoje šios ausinės kainuoja apie 300 litų. Tai manau nėra didelė kainą, atsižvelgiant į tokių ausinių kokybę ir kokią gerą garso kokybę jos atkuria.