Daugelis iš mūsų, nors kartą diegę „Windows“ operacinę sistemą, žino, kad tai gana nuobodus darbas. Nors sistemą galima įdiegti greičiau nei per valandą, tačiau šio proseso metu tenka butėti prie kompiuterio ir rašyti būtiną informaciją. Perskaitę ši stripsnį suprasite, kad automatiškai įdiegti sistemą yra labai paprasta. Reikia tik įdėti į kompaktinių diskų įrenginį diską ir iš jo įkrauti kompiuterį. Visą kitą atliks pats kompiuteris.

Jums reikės specialiai šiam darbui skirtos“XP Deployment Tools“ programos, kurią rasite „Windows XP Professional“ kompaktinio disko kataloge Support/Tools. Išpakavę archyvą, sužadinkite rinkmeną setupmgr.exe. Pažymėkite, kad norite sukurti naują atsakymų rinkmeną ir nurodykite „Unattendent Setup“ diegimo tipą. Spragtelėkite mygtuką „Next“, diegimo vedlys paprašys patikslinti diegiamos sistemos versiją (šiuo atveju – „Windows XP Professional“). Kadangi mūsų tikslas – automatinis diegimo procesas, atsivėrusiame lange nurodykite punktą „Fully Automated“, pažymėkite „Set up from a CD“ ir sutikite su pateikta licencine sutartimi. Ekrane išvysite naują langą, kuriame parašykite visą būtiną informaciją.

„Name and Organization“ – jūsų vardas ir organizacijos pavadinimas (nebūtinai).
„Display Settings“ – monitoriaus parametrai.
„Time Zone“ – laiko juosta. Lietuva yra GMT +02:00 laiko juostoje.
„Product Key“ – „Windows XP Professional“ licencijos numeris. Be jo sistemos įdiegti nepavyks.
„Computer Names“ – jūsų kompiuterio pavadinimas vietiniame tinkle.
„Administrator Password“ – sistemos administratoriaus slaptažodis.
„Networking Components“ – tinklo komponentų nuostatos. Galite pasirinkti standartines arba savas diegimo nuostatas.
„Workgroup or Domain“ – kompiuterio darbo grupės arba domeno pavadinimas.
„Telephony“ – informacija komutuojamuoju ryšiu (dial-up) besinaudojantiems interneto vartotojams.
„Regional Settings“ – lange pažymėkite punktą „Customize the default regional settings“, spragtelkite „Custom“ ir visose galimose vietose pasirinkite Lietuvą.
„Languages“ – tinklapių kalbos nuostatos. Iš sarašo išsirinkite „Baltic“.
„Browser and Shell Settings“ – interneto naršyklės parinktys. Paprastai paliekamos įprastos nuostatos.
„Installation Folder“ – katalogas, į kurį bus įdiegta „Windows XP“ operacinė sistema.
„Install Printers“ – tinkle veikiantys bendrai naudojami spausdintuvai.
„Run Once“ – galima nurodyti komandas, vykdomas pirmą kartą prisijungus prie sistemos. Paprastiems vartotojams jos nereikalingos, todėl palikite šį laukelį tuščią.
„Additional Commands“ – panašus į „Run Once“. Palikite laukelį tuščią.

Spragtelkite mygtuką „Finish“. Atsivėrusime lange nurodykite kur išsaugoti rinkmeną unattended.txt. Pervadinkite ją į winnt.sif. Darbai beveik baigti. Išsaugotą rinkmeną belieka įkelti į „Windows XP“ diegimo disko katalogą i386. „Windows XP“ diegimo disko atvaizdą (image) galite pasidaryt programa „UltraISO“, vėliau, naudojantis ja, į atvaizdo katalogą i386 įkelti failą winnt.sif. Ikėlus failą į atvaizdą jį išsaugokite ir įrašykite į CD.