Gamintojo „Razer“ produkciją apžvelgiu jau tikrai nebe pirmą kartą ir šį gamintoją visi puikiai žino. Tai gi neseniai „Razer“ paskelbė apie pelių šeimos papildymą nauja pele pavadinimu „Taipan“. Ir štai maždaug po mėnesio ši pelė jau guli ant mano stalo. Pelė turi visokių įdomių savybių, kurias pademonstruosiu šioje apžvalgoje.

Pakuotė:

Kaip įprasta, pakuotėje vyrauja juoda ir žalia spalva. Pakuotės priekyje yra pelės nuotrauka ir parašytos trys pagrindinės pelės savybės. Tai labai didelis jautrumas, kuris siekia net gi 8200 DPI, pagerinta pelės ergonomika ir „Razer Synapse 2.0“ programinė įranga.

Kitoje pakuotės pusėje yra dar viena pelės nuotrauka ir dar keletą nepaminėtų savybių. Tai yra 9 programuojami mygtukai, guma padengti šonai, abejoms rankoms pritaikytas dizainas bei 2,13 metro ilgio laidas, padengtas medžiaga. Kaip ir įprasta visom „Razer“ pelių pakuotėms, ši taip pat turi priekyje atsidarančias dureles, po kuriomis slepiasi pati pelė, o kitoje durelių pusėje pagyriamieji žodžiai apie šią pelę. Išpakavus pelę randame toną popieriaus: meistro gidą,  „Razer“ „bičo“ nuomonę apie šią pelę, „Razer Synapse 2.0“ informacinį lapelį,  greito paleidimo gidą bei, žinoma, du „Razer“ logotipus, lipdukus.

 

Specifikacijos:

 

Dizainas:

Pirmasis pelės įspūdis tik išpakavus ją labai geras, matosi, kad pelė gerai surinkta. Vos tik pažvelgus į pelę galima įžvelgti keletą skirtumų nuo kitų „Razer“ pelių. „Taipan“ pelės dizainas nepanašus į kitų pelių, jis primena klasikinį be jokių išlenkimų. Dažniausiai „Razer“ pelių dizainas yra sportiškas, pritaikytas specialiai kairei ar dešinei rankai, su lengvai pasiekiamais mygtukas, tačiau ši pelė tokių savybių neturi. Vieninteliai du dalykai padaro šios pelės dizainą sportiškesnį tai priekyje po mygtukais esančios dvi korio formos grotelės, kurias galima dažnai pamatyti kompiuterių korpusuose. Taip pat dviejų pagrindinių mygtukų kraštai yra išlenkti, kad nenuslystų pirštai.

Pelės paviršiui naudojama ta pati medžiaga kaip ir „Naga“ pelės, tai yra matinės, juodos spalvos plastikas, tačiau jis yra šiek tiek grublėtas. Todėl pelė gerai guli rankoje.  „Razer“ logotipas randasi delno vietoje. Du viršutiniai mygtukai, esantys šalia ratuko, skirti pelės jautrumui padidinti arba sumažinti, tačiau Jūs galite viską nusistatyti su programine įranga. Pats ratukas šviečia žalia spalva, kaip ir „Razer“ logotipas.
 

Pelė yra pritaikyta abejoms rankoms. Pelės kairė ir dešinė pusė yra identiškos viena kitai, kartu su dviem identiškais mygtukais, kurie yra kiekvienoje pusėje. Kairėje ir dešinėje pusėse esantys mygtukai yra skirti vaikščioti puslapiais pirmyn arba atgal. Tie patys mygtukai yra apsupti gumos su tekstūra, kad būtu geresnis sukibimas.Ši vieta yra šiek tiek įlenkta iš kiekvienos pusės, kad būtų patogiau laikyti nykštį.

 

Apvertus pelę iš karto galime pamatyti tris didelius slydimo padelius kartu su dideliu lipduku einančiu per visą pelės dugną. Pačiame centre yra įmontuotas 4G dvigubas lazerinis/optinis sensorius, kuris suteikia iki 8200 DPI jautrumą ir 200 colių per sekundę greitį (50g akseleraciją).

Pelės kabelis eina nuo priekinės, centrinės pelės dalies ir užsibaigia paauksuota USB 2.0 jungtimi, kuri siunčia signalus 1000 hercų dažniu ir turi 1 milisekundės vėlavimo laiką.
 

Tai tiek apie dizainą, asmeniškai man jis labai patiko, jis nėra iššaukiantis, tiesiog labai patogus ir tiek. Ir kairiarankiams tikrai patiks, kad „Razer“ savo pelių gamoje turi dar vieną pelę, pritaikytą jiems.

Programinė įranga:

„Razer Taipan“ pelė naudoją naują „Synapse 2.0“ programinę įrangą. Ši programinė įranga pakeičia standartinį programinės įrangos langą, naudotą senesniuose produktuose, ir dabar pradeda naudoti standartinį instaliacijos langą ir prisijungimo sistemą. Reikia sukurti savo vartotoją. Kai tai atlikta, programinė įranga patikrina atnaujinimus, juos atsisiunčia ir instaliuoja.

„Synapse 2.0“ programinė įranga visus galimus nustatymus rodo viename lange ir automatiškai sinchronizuoja su Jūsų vartotojo profiliu. Visi nustatymai išsisaugo profilyje ir būdami bet kur galite prisijungti su savo vartotoju prie „Synapse 2.0“ ir atsisiųsti visus savo pelės ar kito produkto nustatymus. Tai labai patogu jei dalyvaujate LAN turnyruose.

Pirmajame programinės įrangos lange mes galime pasirinkti savo įrenginį apačioje. Tai padarius mums leidžiama programuoti visus 9 pelės mygtukus. Tai pat galima nustatyti profilius su galimybe jiems priskirti programas ar nustatyti macro komandas.

Einant prie kito lango, galima keisti jautrumo nustatymus: nuo 100 iki 8200 DPI jautrumą bei nustatyti  kiek viršutiniai mygtukai padidins jautrumą arba sumažins. 

Šviesos langas skirtas išjungti arba įjungti ratuko ir „Razer“ logotipo apšvietimą. 

Ir galiausiai naujas langas, kuris suteikia funkciją sukalibruoti pelę specialiam paviršiui. Tiesiog reikia iš sąrašo pasirinkti „Razer“ pelės kilimėlį arba nueiti tiesiog į kalibracijos ekraną ir susikonfigūruoti prie savo pelės kilimėlio.
 

Išvada:

„Razer Taipan“ pelė suteikia puikų greičio ir taiklumo mišinį. Pelė yra labai patogi naudoti net ilgomis žaidimų valandomis. Labai puiku, kad gamintojas nepamišo kairiarankių ir pritaikė pelę ir jiems. Pelėje neradau jokių minusų, ji yra tiesiog puiki ir net, manyčiau, gali pakeisti mano nuosavą „Roccat Kone[+]“ pelę. Gaila, tačiau kol kas šios pelės negalima įsigyti Lietuvos parduotuvėse. Pelės kaina turėtų būti apie 280 litų.