„Canon“ galų gale oficialiai pristatė du naujus skaitmeninius veidrodinius fotoaparatus, apie kuriuos jau kurį laiką buvo žinoma beveik viskas. Paslapties nepavyko išsaugoti arba kompanija nė nesistengė to daryti, bet jau senokai nesunku rasti ir specifikacijas ir fotoaparatų nuotraukas, tad ir pristatymas daugiau simbolinis.

Pirmoji naujiena – „EOS 40D“ fotoaparatas su 10,1 Mpix sensoriumi bei galimybe fotografuoti 17 kadrų per sekundę RAW formatu sparta. Jei fotografuoti JPEG formatu, serijinio fotografavimo sparta pasiekia net 75 kadrus per sekundę – daugiau nei reik pačiam sparčiausiam veiksmui fiksuoti. Fotoaparate dirbs „DIGIC III“ procesorius.

Bene įdomiausia naujovė – trijų colių įstrižainės skystų kristalų ekranas su „Live View“ funkcija. Jis įgalina šio veidrodinio fotoaparato turėtojus realiu laiku stebėti fotografuojamą vaizdą ne per optinį vaizdo ieškiklį o ekrane. Skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų pasaulyje tai vis dar gana reta funkcija.

„Canon“ giriasi, kad EOS 40D visiškai galima valdyti kompiuteriu. Su pridedama programine įranga nutolęs vartotojas gali prisijungti prie kompiuterio, na o jo padedamas valdyti visas fotoaparato nuostatas, fotografuoti.

Antroji naujovė – profesionalams skirtas fotoaparatas „EOS-1Ds Mark III“ su net 21,1 Mpix raiškos sensoriumi. Jis moka automatiškai fokusuoti vaizdą net į 19 taškų. Vaizdo procesorius tas pats – „DIGIC III“. Yra ir trijų colių skystų kristalų ekranas su „Live View“ funkcija.

Numatomos naujovių kainos JAV rinkai – 1300 dolerių už 40D ir 8000$ už „EOS-1Ds Mark III“.

40D
EOS-1Ds Mark III