Ko reikia pradedančiajam „geimeriui“, norinčiam atrasti ar parodyti jau atrastą „talentą“, pleškinant į savo varžovus internetinėje šaudyklėje? Kompiuteris – yra, klaviatūra – yra, pelė – STOP! Kokią pelę vertėtų išsirinkti pradedančiajam „geimeriui“, nenori permokėti, bet tuo pačiu ir nenori naudotis pigiu gaminiu be jokių priedų? Ko gero būtent apie tai ir galvojo „Hama“, išleisdama dar vieną savo žaidimams skirtų įrenginių „RaptorGaming“ serijos produktą, ekonominės klasės pelėną, „RaptorGaming LM2“.



„RaptorGaming LM2“ yra pigiausia „Hama Gaming Grade“ pelė, bet tai nereiškia, kad ji yra kažkuo bloga. Kaip ir kitos serijos pelės, ši yra skirta žaidėjams. Čia negalėsime keisti pelės svorio, nerasime ir kiek keistoko dizaino, bet gausime keletą rimtam ir patogiam žaidimui reikalingų dalykų – keičiamą jautrumą ir papildomus mygtukus šone, visa tai žaidime paversime nepamainomais pagalbininkais arba didžiausiais savo priešais.

Visų pirma pelė parduodama visiškai be jokios programinės įrangos, o tai jau yra šioks toks minusas, kadangi darbui norėčiau priskirti mygtukus kiek kitaip nei jie yra nustatyti standartiškai, bet to padaryti negaliu. Viskas ką gauname yra paprastas plastmasinis įpakavimas, kokiuose esame įpratę matyti pigius gaminius (visgi, ši pelė yra pigiausia iš „RaptorGaming“ gaminių), jame „LM2“, dažnam žaidėjui bevertė instrukcijos knygelė ir… viskas. Pajungimo knygelėje viskas paaiškinta trimis kalbomis – danų, anglų ir suomių, bet kaip jau minėjau, yra tikrai nedaug „geimerių“, kurie nusipirkę naują peliuką skuba skaityti instrukcijas. Trumpai apibendrinant knygutę privalau parašyti, kad joje žaidėjas įspėjamas daryti trumpas pertraukas žaidžiant, paaiškinta, ką daro vienas ar kitas pelės mygtukas, ir supažindina su pakuotės turiniu.

Pelės pajungimas turėjo būti vienu smagiausių momentų, bet jau čia susilaukiau pirmųjų nemalonumų… Pelė turi tris jautrumo režimus – 500dpi(taškai į colį), 1000dpi ir 2000dpi, o su jais ir kilo pirmosios problemos nes jautrumas keičiasi tokiu eiliškumu – 500dpi, 2000dpi ir galiausiai 1000dpi, esu įpratęs (ir mano manymu patogiausia yra), kai viskas būna nuo mažiausiai jautrių iki jautriausių nustatymų (bent jau taip buvo mano ankščiau turėtose pelėse). Tai man sukėlė šiokių tokių nepatogumų pirmosiomis pelės naudojimo dienomis, vėliau pelė rankoje „susigulėjo“. Dar vienas dalykas, kuris man užkliuvo tai yra jautrumo indikatoriai – viskas rodoma raudonos spalvos ryškumu, 500dpi – raudona nedega, 2000dpi – dega ryškiai raudona spalva, o 1000dpi nustatymu dega kiek silpnesnė raudona spalva. Čia man į galvą šovė mintis, kad buvo stengiamasi kiek sutaupyti pasirenkant tik vieną indikatorių vietoje, bent jau, dviejų skirtingų spalvų.
Tai ir būtų visos blogosios pelės savybės.



Trūkumus jautrumo nustatymų sferoje pilnai atsveria jos pliusai. Pelė nėra milžiniška, bet nereikia ir apgraibomis jos ieškoti ant stalo, nors forma galėtų būti ir patogesnė – vis pakimba ore mažylis pirštas. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad žaisti bus velniškai nepatogu – mažylis nerado savo vietos prie pelės, o raiškos nustatymai veikia keistai. Keista, bet po kelių valandų ji jau patogiai nugulė rankoje ir atrodė, kad visada ir norėjau tokios pelytės. Gaminys padengtas plastiku, primenančiu, kad naudojame ekonominės klasės įrenginį. Nepaisant to, pats plastikas geras, pelė delne neslidinėja. Didžiausias pliusas yra tai, kad pelės mygtukai yra standūs ir netyčia nenusispaudžia, būtent todėl žaidžiant neatsitiks taip, kad netyčia iššaudami išduosite savo poziciją priešui, o dar blogiau – įtaisysite kulką draugui ar duosite savo kariams netinkamą nurodymą. Teko išbandyti daugybę skirtingų žaidimų, tiek senų, tiek naujų ir nė su vienu nebuvo veikimo problemų, papildomus mygtukus šone leido užprogramuoti taip, kaip ir norėjau, o pelė veikė tiksliai.

Net kelis kartus paminėjau, kad pelė yra pigiausia iš „RaptorGaming“ gaminių, bet taip ir nepasakiau jos kainos. Tas pigumas yra sąlyginis reikalas, juk vienam pigu yra šimtas litų, o kitas tiek niekada nemokės už kompiuterinę pelę. „Žaisliukas“ iš „Hama“ pradedančiojo žaidėjo piniginę paplonins nepilna šimtine. Ar tikrai verta pirkti šią pelę spręsti jums. Lietuvoje už panašią sumą galima rasti kiniškų, funkcionalesnių, bet mažiau kokybiškų pelių. Tad kam ko reikia… Ar pats pasirinkčiau „Hama RaptorGaming LM2“? Nors pelė ir turi šiokių tokių minusų, juos kompensuoja surinkimo kokybė ir deramai atliekamas darbas. Puikus pagalbininkas „geimeriui“ mėgėjui.