Portalas Fudzilla praneša, kad ATI Radeon HD4870X2 pasirodys jau kitą savaitę. Tokią datą buvo galima numatyti ir ankščiau, rugpjūčio 12 baigiasi NDA.

Galime priminti, kad vaizdo plokštė galės pasigirti turinti GDDR5 atmintį, tiesa ją turėjo ir HD4870, tačiau čia jos bus net 2 GB. Vaizdo plokštė visuose testuose įveikia GeForce GTX 280 ir konkuruos su greit pasirodysiančia GTX 280 55-ių nm versija. Nors ankščiau sklandė gandai apie tai, kad AMD gali atidėti vaizdo plokštę, jos rodymas parodose, senokai pasirodė išankstiniai testai atgraso nuo tokios minties. Išėjusi dvejais RV770XT lustais pagrįsta vaizdo plokštė leis ATI vėl užsidėti greičiausios vaizdo plokštės karūną.

Produktas jau turės minėtus 2 GB darbinės atminties ir gamintojas tai įvardina kaip ypač gerą dalyką aukštose raiškose žaidžiantiems žaidėjams, beabejo tai pirmoji vaizdo plokštė skirta masinei rinkai. Nors įprastose rezoliucijose šis posistemis ir nebūtų spartesnis nei 1 GB variantas, tačiau čia galime įžvelgti ir marketingą – du skamba geriau nei vienas. Bendrai, ATI pasitiki artėjančiu savo produktu.