Vaizdo plokštes su ATI lustais gaminančios bendrovės susidomėjo galimybe pamaloninti AGP lizdo turėtojus. Jiems „GeCube“ ir „Sapphire“ siūlo „ATI Radeon HD 2000“ serijos lustus.

Naujoje „GeCube GC-RX24PGA2-D3“ vaizdo plokštėje skirtoje AGP lizdui darbuojasi „ATI Radeon HD 2400 Pro“ vaizdo procesorius ir 256 MB GDDR2 atminties. Naujiena jau pasirodė prekyboje Japonijoje, kur už ją prašoma apie 230 litų mūsų valiuta. Teigiama, kad plokštė skirta trijų metų ir vyresniems kompiuteriams.

„Radeon HD 2400 Pro“ pilnai palaiko „DirectX 10“ instrukcijas, tačiau žaidimų mėgėjams šis lustas naudos veikiausiai daug neduos – rimtesnių žaidimų sparta džiuginti neturėtų. Juolab kad ir AGP sąsaja čia tikrai ne į gerą.

Nebrangių „DirectX 10“ palaikančių AGP vaizdo plokščių rinka kabo dviprasmiškoje situacijoje. Viena vertus, sistemose su AGP dažniausiai nedirba pakankamai rimti komponentai kad pavežtų „Vista“ ar modernius „DirectX 10“ žaidimus. Na o žvelgiant iš kitos pusės, tiems vartotojams, kuriems reikia viso labo šiek tiek didesnės filmų, dvimatės grafikos apdorojimo spartos, tokių plokščių reikia.