AMD pradėjo tiekti kompiuterius surenkančiom bei jų dalims prekiaujančioms bendrovėms „Athlon 64“ procesorius su E3 branduoliu, kūrimo stadijoje vadintu kodiniu „Venice“ vardu.

Procesorius, priklausomai nuo konkretaus modelio, dirbs su 1,35 arba 1,4V įtampa.

Naujųjų „Athlon 64“ takelių plotis – 90 nanometrų, juose palaikomos SSE3 instrukcijos bei, palyginti su ankstesnėmis versijomis, patobulintas darbo su atmintimi valdiklis. SSE3 instrukcijos turėtų pridėti našumo joms pritaikytose profesionaliose programose, tačiau reiktų pastebėti, jog pastaruoju metu programinių paketų derinimas specifiniams instrukcijų rinkiniams jau ne toks populiarus kaip anksčiau.

Gerokai įdomesnė naujosios kartos „Athlon 64“ procesorių savybė turėtų būti bendradarbiaujant su IBM sukurta „Dual Stress Line“ technologija, kuri turėtų sumažinti tranzistorių reakcijos laiką. Tai savo ruožtu turėtų leisti ženkliai didinti realų darbinį procesoriaus dažnį. Anksčiau AMD yra skelbę, jog su E3 branduolio „Athlon 64“ procesoriais tikimasi pasiekti 2,8 GHz bei didesnius taktinius dažnius.

Pažiūrėsime, ką gi pasiūlys „Athlon 64 Venice“ bei ką iš jų bus galima išspausti spartinant. Laukti liko nedaug – sprendžiant iš ankstesnių naujovių pasirodymo tempų, procesoriai Lietuvą turėtų pasiekti gana greitai.