Kaip ir buvo žadėta, Dalase vykstančiame „Texas Gaming Festival“ ATI pristatė pirmąją vaizdo plokštę su 512 MB vaizdo atminties. Ja tapo „X850 XT“ modifikacija.

Na, tai išties yra pirmoji pasaulyje paprastiems vartotojams skirta plokštė su 512 MB. Dirbantiems su grafika ir montažu skirti modeliai jau seniai galėjo tuo pasigirti. Na, bet šiandien mes ne apie juos.

Taigi, pristatyta vaizdo plokštė kol kas yra tik pavyzdinis modelis, inžinierinis etalonas, kurios pavyzdžiu bus gaminamos kitos tokios pat. Vaizdo procesoriaus dažnis 520 MHz, GDDR3 atminties – 540 MHz. Į „PCI Express“ statoma vaizdo plokštė dėl įspūdingos aušinimo sistemos visiškai uzurpuoja gretimo lizdo erdvę. Ji turi dvi DVI bei vieną „S-Video“ vaizdo išvesties jungtis.

ATI inžinierių teigimu, sutalpinti dvigubai daugiau nei įprasta atminties buvo nelengva ir tikrai yra sudėtingiau nei sumontuoti pora papildomų čipų. Iš tiesų viskas vyko gerokai sudėtingiau. 256 MB atminties, esantys aštuoniuose lustuose greta grafikos procesoriaus su juo bendravo sparčiai, tuo tarpu kitus 256 MB teko išdėlioti už jau esančių. Komunikuodami su procesoriumi jie dirbo lėčiau, nei sumontuotieji arčiau, taigi ATI technikams teko gerokai paplušėti kol privertė atminties valdiklį vienodai sparčiai dirbti ir su artimesniais, ir su tolimesniais nuo GPU (graphic processing unit – vaizdo apdorojimo procesorius) atminties lustais.

Na ką gi, plokštė jau yra, belieka laukti jos spartinimo rezultatų, mat „Texas Gaming Festival“ naudojant aušinimą vandeniu ir kitais būdais bus bandoma iš jos išspausti viską, ką ji gali. Tuo tarpu siūlau pasigrožėti naujosios „X850 XT“ su 512 MB vaizdo atminties nuotraukomis, kuriose itin gerai matyti aušinimo sistemos niuansai.

Taip pat skaitykite:
Aiškėja detalės apie „6800 Ultra“ su 512 MB atminties
[url=“https://www.games.lt/g/news.full/1257
„]ATI ir „nVidia“ pristatys vaizdo plokštes su 512 MB atminties[/url]