Daugelio primiršta kompanija „S3 Graphics“ bando grįžti į vaizdo plokščių rinką – JAV pirkėjams siūloma internetu įsigyti naujausią bendrovės gaminį „Chrome S27“.

Na, jei būti objektyviems, būtina paminėti, kad visiško savarankiškumo „S3 Graphics“ neturi – bendrovė yra giganto „VIA Technologies“ padalinys.

„Newegg.com“ tinklo parduotuvėje pasirodė „S3 Graphics Chrome S27“ vaizdo plokštės su 128 ir 256 MB GDDR3 tipo vaizdo atminties. Jų kainos, atitinkamai, 98 ir 128 JAV doleriai. S3 teigia, kad šios plokštės skirtos tiems pirkėjams, kurie ieško vaizdo sistemos vidutinio galingumo ar daugialypės terpės (multimedia pc) kompiuteriams.

„Chrome S27“ naudoja kiek modifikuotą 2005 metais pristatą „GammaChrome“ architektūrą. Plokštė turi 8 pikselių ir 4 viršūnių procesorius, ji statoma į „PCI-Express“ lizdą kompiuteryje. Vaizdo procesorius dirba 700 MHz taktiniu dažniu. Vaizdo atminties dažnis – 1400 MHz. Ją su procesoriumi jungia 128 bitų pločio magistralė.

Kadaise „S3 Grapchis“ buvo daugiausiai vaizdo plokščių pasaulyje parduodanti kompanija. Vėliau jai teko užleisti pozicijas konkurentams „3Dfx“ ir „ATI Technologies“, prie kurių netruko prisijungti „nVidia“. Po nesėkmingos „Savage 2000“ vaizdo plokštės išleidimo „S3“ pateko į finansinę duobę, iš kurios ją ir ištraukė „VIA Technologies“. „Savage 2000“ buvo pirmoji vaizdo plokštė su techniniu (hardwariniu) „transform and lighting“ palaikymu. Ji pasirodė diena anksčiau nei „nVidia GeForce 256“ ir niekada nesulaukė rimtesnio dėmesio.

Praeitais metais S3 atidarė savo tinklo parduotuvę, tačiau ji nėra populiari.