„Blu-ray“ optinių diskų formatą remiančių kompanijų asociacija paskelbė, kad su juo suderinami masinei gamybai skirti įrenginiai bus pristatyti „Consumer Eletronic Show“ (CES) parodos metu kitų metų sausį.

Masinę „Blu-ray“ skaitytuvų asmeniniams kompiuteriams gamybą planuojama pradėti 2006 m. pavasarį. „Blu-ray“ asociacijos atstovo teigimu, CES parodoje šio formato skaitytuvus turėtų pristatyti ne viena ir ne dvi IT kompanijos.

Laukti liko nedaug. Kažkodėl negirdėti nieko apie HD DVD prietaisų pasirodymą… Paskutinioji žinia iš konkuruojančios stovyklos buvo visiškai priešinga šiandieninei „Blu-ray“ remiančiųjų naujienai – „Toshiba“ atidėjo buitinių HD DVD įrenginių pasirodymą.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekybą „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti kitų metų pradžioje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos. Savo paramą HD DVD formatui yra paskelbusios ir „Intel“ bei „Microsoft“

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa (du sluoksniai), o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“ bei „Disney“ ir „Twentieth Century Fox“ kino kompanijos. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.