Po gana ilgos tylos vėl girdėti kažkas įdomesnio iš diskų fronto. „PQI“ pristatė net 64 GB talpos „flash“ technologijos kietuosius diskus. Pristatytos dvi versijos – asmeniniams kompiuteriams skirtoji su IDE jungtimi ir į mobilius vartotojus orientuotas 2,5 colio SATA diskas.

Naujieji „flash“ diskai turėtų pasirodyti prekyboje jau rugpjūtį. Juose nėra jokių besisukančių įmagnetintų plokštelių ar rašymo/skaitymo galvučių. Naudojama ta pati „flash“ atmintis, kaip ir MP3 grotuvuose, USB raktuose. Tokie diskai tylesni, mažiau kaistantys ir beveik visiškai nebijo smūgių.

Kainos kol kas neskelbiamos, tačiau aišku, kad šie „flash“ diskai bus gerokai brangesni nei patys sparčiausi įprastiniu principu veikiantys modeliai. Artimiausiu metu „flash“ diskų rinkoje laukiama kitų bendrovių pasirodymo. Ne taip seniai „Samsung“ jau pristatė 32 GB talpos diską. Prognozuojama, kad NAND tipo „flash“ atminties kietųjų diskų rinka šiais metais pasieks 540 mln. JAV dolerių ribą, na o 2010 bus keliskart didesnė – numatomi „flash“ diskų pardavimai tais metais siekia net 4,5 mlrd. $.