Pirmame kitų metų ketvirtyje bendrovė „PowerColor“ planuoja išleisti pasyviai aušinamas vaizdo plokštes su „AMD ATI Radeon X1950 Pro“ ir X1950XT lustais. Sprendimas palyginti įspūdingas, mat galios šiems procesoriams netrūksta, tad ir ataušinti juos pasyviu būdu palyginti sudėtinga.

Tam bus naudojamas „Arctic Cooling“ sukurtas aušintuvas, visiškai uždengsiantis lizdą žemiau vaizdo plokštės. Skelbiama, kad su juo darbinė X1950 Pro temperatūra bus keturiais laipsniais žemesnė nei su standartiniu šio procesoriaus aušintuvu. Taigi, naudojant pasyvų vėsinimą ji ne tik nepadidės, bet net gi sumažės. Aušintuvo viduje naudojami keturi vadinamieji karščio vamzdžiai (heat-pipes). Neskelbiama, kokiu rezultatų tikimasi šiuo aušintuvu vėsinant X1950XT.

Papildomai prie pasyvaus vaizdo procesoriaus aušinimo „PowerColor“ cards plokštės turės radiatorius ant įtampos reguliavimo mikroschemų bei atmintis čipų.

Manoma, kad plokštės su pasyviu aušinimu bus šiek tiek brangesnės, nei standartiniai X1950 Pro ir X1950XT variantai su aktyviu. Kiek tiksliai – dar nežinia.