Pirmojo šių metų ketvirčio finansiniai AMD rezultatai toli gražu ne puikūs. Nors po šventinio laikotarpio IT rinkoje dažniausiai ir vyrauja tam tikras atoslūgis, visgi užvirinti 611 mln. JAV dolerių nuostolio reikia sugebėti, na o AMD tai pavyko.

Kompanijos apyvarta per pirmą metų ketvirtį siekė 1,233 milijardo JAV dolerių – kiek mažiau nei planuotoji 1,225 mlrd.. Be to, patirta net 611 mln. nuostolio – prie to prisidėjo ir 113 mln. JAV dolerių išmoka už ATI įsigijimą bei 28 mln. JAV dolerių išleisti akcijoms iš darbuotojų supirkti.

Paskutiniajame praeitų metų ketvirtyje AMD apyvarta buvo 1,773 mlrd. JAV dolerių, tad smuktelėjimas tikrai pastebimas net ir įvertinus sezoniškumo įtaką. Tikėtina, kad prie prastų finansinių AMD rezultatų labiau nei ATI įsigijimas prisidėjo „Intel“ pradėta praktikuoti aktyvaus kainų mažinimo politika. Procesorių rinkoje esant milžiniškai konkurencijai AMD buvo priversti atitinkamai reaguoti ir taip pat mažinti savo lustų kainas bei, tuo pačiu, ir uždarbį.

AMD vadovas tokius finansinius rezultatus pavadino nuviliančiais ir nepriimtinais. Kita vertus – ne viskas vien juoda. Štai vaizdo sprendimų padalinio, buvusių ATI, apyvarta lyginant su paskutiniu praeit metų ketvirčiu šoktelėjo net 19%. Labai neprastas rezultatas turint omenyje tai, kad ilgai lauktas R600 pirmajame ketvirtyje taip ir nebuvo pristatytas.