Dabar skaitysite, visiems būtino daikto apžvalga, kas ieško sau tiesiog kompiuteriniams žaidimams ir laisvalaikiui funkcionalios, patikimos klaviatūros – kviečiami skaityti iki galo.

 

Lenkų firma „Modecom“ atsiuntė mechaninę klaviatūra „Volcano LANparty“ dar žinoma kaip „K-MC-LANPARTY-U“, kuri siūlo „antighosting“ technologija, ją įvairiuose Lietuvos parduotuvėse galima įsigyti už maždaug 66-70 eurų. Dabar papasakosiu apie šią klaviatūra ir įspūdžius su ją naudojant tiek kasdieninei veiklai, tiek ir rimtam žaismui.

Pakuotė ir komplektacija

Dėžutė atrodo pakankamai rimtai, bet išpakavus pasimato, kad pakuotėje be klaviatūros, yra tik trumpas vartotojo gidas, nėra atsarginių klavišų ar dar ko nors.

Detalus žvilgsnis

Pirmas dalykas kuris krenta į akis tai pakankamai optimalus jos dydis (87 mygtukai) ir mus pasitinkantis agresyvus raudonos spalvos apšvietimas (nėra RGB) ir kadangi tai yra mini versija, ji neturi riešo atramos bet yra klaviatūros stovai, pakeliantis klaviatūra. Kalbant apie dydį tai šią klaviatūrą, galima laisvai įsimesti ir į nešiojamo kompiuterio krepšį, nes klaviatūra sveria 700g.

Ji taip pat turi pakankamai ilgą 1.8m medžiaginį kabelį (angl. braided cable) ir neslystančias gumines kojeles. Paviršius dengtas aliumine konstrukciją todėl atrodo žymiai solidžiau, nei man įprastos plastmasinės.

 

Taip klaviatūra atrodo ant stalo: 

Bandžiau „Microsoft Ghosting“ demo ir įsitikinau, kad egzistuoja „Anti-Ghosting“ sistema. Kuri nepraleidžia klavišų spustelėjimu. Tad „Volcano LANparty“, galėsite naudoti ją žaidžiant tokius žaidimus: „Typing Of The Dead“, „Osu“ are net „Rockband“ „Starcraft“. Žaidimams šios klaviatūros tikrai pakanka. Tiesa MMO žaidimams rekomenduočiau „Corsair K95“ pasižyminčia didesniu mygtuku kiekiu. O šaudyklių gerbėjams „Volcano Lanparty“ problemų nekels ypač jeigu jie norės išlieti įtūžį „skambindami“ jos mygtukais.

 

„Volcano LANparty“, naudoja kiniškus „Outemu Blue“ mechaninius perjungiklius, turinčius 60g atstojamąją jėgą ir labai optimistiškai teorizuojant galinti iškęsti apie 50 milijonų paspaudimų. Outemu šiuo metu yra laikomi vienais geriausiu kiniškų klonų rinkoje.  

„Outemu Blue“ yra „Cherry MX Blue“ kiniški klonai, kurie veikia analogiškai vokiškiems originalams tiesa, klonai pasižymi šiek tiek garsesniu klavišų darbu, kas išties pravers skaitmeninių romanų rašytojams ar ties savo veikla susikoncentravusiems hakeriams, kurie nenori būti trukdomi.

Egzistuoja media mygtukai ir 6 apšvietimo žaismai, kurie leidžia klaviatūra naudoti ne tik geimeriams, tik deja nėra programinės įrangos viskam kontroliuoti. Pereinant prie apšvietimo turime tik ryškiai raudoną, laimei jeigu norėsite žaisti naktį. galėsite apšvietimą išjungti arba apšviesti tik svarbiausius mygtukus (WASD + Esc), kas tikrai neatitrauks dėmesio nuo žaidimų. O jeigu norėsite pasirodyti, galėsite draugams parodyti kaip ši klaviatūra žaidžia „gyvatuką“ arba „snake“. 


 

Kalbant apie garsą, šią klaviatūra naudojantis žmogus, bus išgirstas net ir kitame, kambaryje, kadangi skleidžia apie 55db garsą. O tai šiek tiek garsiau nei originalios „Cherry MX Blue“ ir „Outemu Blue“ garsas yra tokio „clack“ tipo, kitaip nei originalių, kurios yra labiau „click“.

Išvados

Reziumuojant galiu teigti, kad „Volcano LANparty“ yra pakankamai gera mechaninė klaviatūrą, daugumai vartotojų patenkinanti esminius poreikius. Klaviatūra pakankamai lengva ir mažo profilio, tad ja galima laisvai pernešti iš vienos vietos į kitą, o problemų neturėtų kilti, nebent ji užkris ant kojų. O ieškantiems neįprastų pojūčių geležies pasaulyje ši klaviatūra butų puikus pradžios taškas. Kelios rimtos problemos yra tai, kad ji neturi oficialios programinės įrangos ir kyla sunkumu norint rašyti lietuviškai, dėl ko aš asmeniškai siūlyčiau paimti klaviatūra su pilnu mygtukų išdėstymu.

Vienas dalykas, kurį pastebėjau, yra tai, kad egzistuoja kiniškas analogas, kuris pasižymi visiškai identišku klavišų dizainu – „MOTOSPEED Inflictor CK104“, kuris skiriasi kaina ir tuo, kad turi ir klavišus su skaičiais , kas palengvina gyvenimą jeigu norime rašyti lietuviškai. „MOTOSPEED“ kainuoja 38 eurus šiuo metu, tiesa neskaičiuojant siuntimo išlaidų. Su kuriomis pilna kiniška versija kainuotu apie 45-55 euro. 

Žinoma norint įsigyti mechaninę klaviatūrą su originaliais „Cherry MX“ reikia turėti bent 80 eurų, kas yra pakankamai dideli pinigai vidutiniam vartotojui, kad būtų galima skirti už klaviatūra, taigi tenka ieškoti kompromisų, o juos pasiūlo kinai.