Fractal Design visi myli dėl kokybiškų ir labai tylių Define korpusų. Nuo jų nedaug populiarumu atsilieka ir kompanijos kurti maitinimo blokai. Vienas švedas atkeliavo į mano namus, kad Games.lt skaitytojai pamatytų, ko galima iš jo tikėtis.

Šiandien bandome mažiausiai kainuojantį kompanijos siūlomą maitinimo bloką. Tai visai neseniai pristatytas Integra M. Visa bėda yra tame, kad Fractal Design neturi labai pigių produktų. Pigiausias kuklios 450W galios Integra M maitinimo blokas kainuoja 60 eurų, o mūsų turimas 750W modelis vertas beveik 100 eurų.

Naujos kartos Integra maitinimo blokai įgavo nemažai patobulinimų, lyginant su ankstesnės kartos modeliais. Pirmiausia jų gamyba buvo patikėta visiškai kitai firmai, atsirado moduliniai laidai, taip pat plokštieji kabeliai. Tad naujasis Fractal‘is turi daug šansų pardavimuose pralenkti bent jau senąjį modelį.

Pakuotė ir komplektacija

Atsiprašau už savo lakoniškumą, bet pakuotė kaip pakuotė. Graži, tvarkinga, panorus nusipirkti tokios klasės maitinimo bloką kitaip ir negali būti.

Gale randame daug maitinimo blokų aprašymų, teigiančių, koks geras ir nuostabus ir pūkuotas jis yra. Deja, privalau pripažinti, kad toli gražu ne viskas yra tiesa, bet prie to sugrįšime kiek vėliau.

Dėžutės viduje lyg ir nieko nepasigedau – Fractal Design prie Integra bloko prideda vartotojo vadovą, tiek lipnius, tiek paprastus laidų grupuoklius, montavimo varžtus, laidą sujungiantį bloką su srovės šaltiniu bei modulinius kabelius.

Beje, labai retai tenka pamatyti tokį kūdą modulinių kabelių maišelį, bet, kaip pamatysite, jo arsenalo dauguma atvejų pakaks, nors kartais dėl to gali kilti problemų. Apie tai taip pat papasakosiu ateityje.

Žvilgsnis į FD Integra M

Šiek tiek persistengiau liaupsindamas Corsair už gražias RM1000 maitinimo bloko linijas. Man labai patiko tarsi nupjautos šoninės maitinimo bloko linijos. Pasirodo Fractal Design jas atrado visais metais anksčiau negu Corsair ir pademonstravo Newton R3 ir Integra R2 modeliuose ir dar spėjo perkelti į Tesla R2 seriją.  Gerąsias savybes perima ir naujoji Integra M serija.

Gražiai atrodo ir kitos maitinimo bloko detalės – baltos spalvos ventiliatorius, korio formos grotelės ir t.t. Korpuso šone yra dažais padarytas tobulai atrodantis kompanijos logo, o ant viršaus matoma Fractal Design vizitine kortele tapusi snaigė.

Pirmasis dalykas, kuris krenta į akis lyginant senąją Integra R2 ir naująjį modelį, yra moduliniai kabeliai. Atrodo, kad Fractal nusprendė nebegaminti maitinimo blokų, neturinčių modulinių laidų. Paskutinis likęs modelis likęs vien su „pririštais“ laidais yra Tesla R2, tačiau nesistebėkite, jei artimiausiu metu jų bus atsisakyta ir šioje serijoje.

Tačiau tai ne vienintelė naujovė, kurią Fractal Design pasitelkė kovai prieš laidų raizgalynę. Vietoje įprastų laidų buvo pasirinkti praktiški ir gražūs juodi plokštieji kabeliai. Tiesa, pagrindinis 24 kontaktų kabelis išliko senojo tipo, o jo „suplokštinimas“ būtų labai naudingas dalykas.

Patiko ilgas, net 70 cm procesoriaus maitinimo kabelis, kuris net ir aukščiausiuose korpusuose sugebės pasiekti tikslą, apeidamas motininę plokštę per jos nugarą. Patiko ir tai, kad dvi vaizdo plokštės jungtys fiksuotos, o likusios dvi yra atjungiamos. Fiksuotos jungtys bet kokiu atveju bus panaudotos, o likusios prijungiamos tik reikalui esant.

Bet buvo ir vienas ne kokį įspūdį palikęs dalykas. Kalbu apie vos dvi esančias Molex jungtis. Fractal Design visą laiką nebuvo didelė jų entuziastė. O gaila, juk tylos mėgėjai dažnai naudojasi tokiais dalykais, kaip ventiliatoriaus valdikliai, kurie „suvalgo“ Molex‘ą, o tada jau belieka tik viena laisva jungtis. Detalus jungčių kiekis ir sąrašas atrodo taip:

Vos nepamiršau paminėti, kad Integra modifikacijos į modulinį bloką metu pavyko išvengti išsipūtimo. Bloko ilgis išliko standartinis -140mm, kas yra aktualu kompaktiškųjų sistemų savininkams.

Žvilgsnis į vidų

Pirmosios kartos Integra blokus gamino FSP, antroji karta buvo kurta HEC pastangomis. Atnaujinus modelį, gamyba buvo patikėta dar kitai firmai – tai ATNG, kuri yra geriausia Fractal Design draugė.

ATNG, mano požiūriu, yra labai įdomi kompanija. Ji vienintelė tiekė maitinimo blokus Nexus ir Fractal Design kompanijoms. Būtent šios dvi kompanijos buvo vienintelės firmos, kurių prioritetas yra tyla. O visas įdomumas yra tame, kad pati ATNG neturi jokių tylą skatinančių technologinių sprendimų. Nors Nexus jau „užsilenkė“ (bent jau Europoje), tačiau ATNG vis dar išlieka pagrindine Fractal Design kompanijos partnere.

Maitinimo bloke naudojami ne patys kokybiškiausi taivanietiški Teap’o kondensatoriai. Jie yra geri, kai norima pasiekti geriausią kainos ir kokybės santykį, bet Integra yra tiesiog perbrangus blokas tokios klasės gaminiams.

Apsaugų sąrašas nėra ta vieta, kuria gali didžiuotis maitinimo blokas. Čia randame tik keturias OPP, OVP, UVP ir SCP apsaugas.

Silpnos 12 voltų linijos buvo senojo Integra R2 trūkumas. Dabar yra naudojama viena didelės galios linija, tad nebereiks sukti galvos dėl srovių pasiskirstymo linijose. Detali elektrinė bloko specifikacija atrodo štai taip:

Kaip iš Fractal Design maitinimo bloko tikėjausi šiek tiek tylesnio veikimo. Negaliu sakyti, kad jis yra triukšmingas, tačiau iš tylos entuziastų geriausiai vertinimo prekinio ženklo tikėjausi šiek tiek daugiau. Ventiliatoriaus kokybė yra pakankamai aukšta, bet bėda yra pakankamai agresyviame apsukų profilyje.

Ant pakuotės parašyta: „Integra M serijos PSU yra komplektuojami dideliais, mažo greičio, temperatūra reguliuojamais 120mm ventiliatoriais, kurie palaiko žemą triukšmingumo lygį“. Pirmiausia, 120mm dydžio ventiliatorius nėra laikomas dideliu, geriausiu atveju standartinio dydžio. Kitas dalykas – ventiliatoriaus greičiai yra tokie, kad žemais jų nepavadinsi. Dėl to ir logiškai bandytas įrodyti faktas, kad maitinimo blokas yra tylus, nėra daug ko vertas.


Išvados

Bloko naudojama platforma pasižymi aukštomis tiekiamos srovės kokybės specifikacijomis. Taip pat negalime nepastebėti dailaus ir išskirtinio maitinimo bloko dizaino. Šių dviejų savybių mišinys padaro Fractal Design Integra M skaniu saldainiuku žaidėjams.

Iš tylos sinonimu tapusio Fractal Design bloko tikėjausi šiek tiek tylesnio veikimo, nors skleidžiamas garsas darbus labai netrukdo. Taip pat sumokėjus tiek pinigų viduje norisi matyti aukštesnės klasės Japoniškus kondensatorius.

92 eurų kainą yra vidutiniška – nei labai didelė, nei pernelyg maža. Pavyzdžiui, pagrindinis konkurentas Corsair CX750M kainuoja 105 eurus, panašiai turėtų kainuoti ir Thermaltake Smart M 750, iš kitos pusės – sumokėję 83 eurus galime gauti Cooler Master G750M.

Beje, Cooler Master modelis siūlo net penkių metų garantiją, kai likę modeliai, įskaitant ir Integra M, priversti negesti tik tris metus. Tiesa, Cooler Master turi savų minusų, pavyzdžiui, pigiausi įmanomi CapXon kondensatoria – blokui su jais suteikti tokią ilgą garaniją yra labai drąsu.

Games.lt