Kiekvienoje Silverstone maitinimo bloko apžvalgoje, nepriklausomai nuo to jo kainos, pažymėdavau pabai paprastą, kuklų ir neišskirtinį dizainą. Nenuostabu – toks dizaino sprendimas galioja visiems Silverstone modeliams. Bet šiai taisyklei yra viena išimtis. Apie ją šiandien ir kalbėsime.

Na ir toji išimtis yra vienas iš Strider Plus serijos maitinimo blokų. Tai ST70F-PB 700 vatų galios maitinimo energijos šaltinis, kuris yra pardavinėjamas ir 500 bei 600 vatų galios modifikacijose. Šis blokas yra absoliučiai nemadingas produkas – aukštos kokybės bet pakankamai neaukšto efektyvumo. Didelė dalis šios klasės atstovų, tokių kaip Corsair TX serija užleido savo vieta pigiems Gold efektyvumo klasę turintiems šaltiniams. Juk dabar yra madinga viska orientuoti į kuo didesnį efektyvumą ir jį pasiekti aukojant kokybės sąskaita.

Pasirodo, jog sukonstruoti išskirtinį ir akį traukiantį dizainą turintį maitinimo bloką yra labai paprasta. Štai šiame bloka tam pakako ryškiai mėlyno ventiliatoriaus, kuris labai dera prie juodo korpuso. Prie dizaino gerinimo prisideda ir išskirtinai mažas dydis bei pilnai moduliniai kabeliai.

Beje jei jau prakalbome apie pilnai modulinį kabelių dizainą, privalau paminėti, tad tai pigiausias tokio tipo maitinimo blokas rinkoje. Dėl to jeigu kiti panašūs maitinimo blokai vilioja, bet yra pernelyg brangūs, turėtumėte atidžiau skaityti šią apžvalgą.


Pakuotė komplektacija

Nors maitinimo blokas yra nedidelio dydžio, tačiau pakuotė nėra iš mažiausiųjų. Joje, kaip ir pačiame maitinimo bloke dominuoja žydra bei juoda spalvos.

Dėžutės gale ir šonuose – „siurprizas“. Silverstone čia surašė pagrindines maitinimo bloko specifikacijas bei pagrindines savybes.

Silverstone išsiskiria tuo, kad tiek pigiausiuose tiek brangiausiuose maitinimo blokuose siūlo praktiškai identišką komplektaciją. Ir ji yra išties nebloga – čia yra moduliniai laidai, maitinimo kabelis, du vartotojo vadovai, du komplektai tvirtinimo varžtų, paprastos bei lipnios laidų tvarkymo juostelės.

Dėžutėje rastas maitinimo kabelis nebuvo toks, kokio aš tikėjausi. Jis buvo išteptas neaiškios kilmės medžiaga. Laimei ji nesunkiai nusivalė, o šis nesklandumas yra tik man pakliuvusiame maitinimo bloke.

Detalus žvilgsnis

Pagaliau pavyko pamatyti charakteringą dizainą turintį Silverstone maitinimo bloką. Žydros spalvos ventiliatorius puikiai dera prie bendros bloko išvaizdos. Privalumas yra ne tik graži išvaizda, bet ir faktas, jog konkurentų produktuose papavyks atrasti kažko panašaus.

Silverstone ST70F-PB yra ne tik puikus pavyzdys, kaip sukurti paprastą, bet dailų maitinimo bloko šaltinio dizainą, bet ir pavyzdys kaip jį galima labai greitai sugadinti smulkiomis ir visiškai nereikalingomis detalėmis.

Kalbu apie keturis visiškai „neįsipaišiusius“ lipdukus ant maitinimo bloko fasado. Visiškai nevykusiai atrodo balta jų spalva, geriau jiems būtų panaudotas juodas fonas ir baltas užrašas. O dar geriau būtų jeigu lipdukai persikeltų į ne taip už akių krentančią vietą. Geriausias dalykas, kad šiuos lipdukus galima pašalinti. Reikalinga palikti tik garantinę plombą. Lįsdamas į bloko vidų papasakosiu kaip susidoroti ir su ja.

Norint atiduoti 700 vatų galią pilnai moduliniu maitinimo bloku dažniausiai reikia 165 milimetrų korpuso, Silverstone kaip visad mėgsta mažinti savo gaminių dydį. Maitinimo šaltinio ilgis tesiekia vos 140 milimetrų ir tai atitinka pigiausiųjų nemodulinių blokų dydį.

Kita savybė, stipriai pagerinanti šių šaltinių išvaizdą yra pilnai moduliniai kabeliai. Visą laiką sakydavau kad mėlynos Silverstone maitinimo blokų jungtys atrodo šiek tiek nevykusiai, nes netinka prie interjero. Šį kartą, atsiradus mėlynam ventiliatoriui, šios jungtys atrodo tiesiog puikiai ir dera prie bendros visumos. 

Su jungtimis viskas yra pakankamai gerai. Procesoriaus jungtis yra pakabinta ant ilgos 75 centimetrų jungties. Vaizdo plokštėms užteks keturių 6+2 kontaktų jungčių, o aštuonios Sata jungtys tikrai tenkins visų poreikius. Nuvylė tik tai, jog yra trys Molex jungtys, visos jos sumautos ant vieno kabelio, tad gali to nepakakti jei Molex‘ų reikia skirtingose korpuso vietose.

Žvilgsnis į vidų

Maitinimo bloko atidarymas yra malonus procesas. Paprastai atidarinėdami bloką prarandame gamintojo suteikiamą garantiją. Tačiau dėl gamintojo klaidos galėsime daryti tai ką tik panorėję. Pasistengus šį lipduką galime atplėšti jo nepažeisdami ir taip neprarasdami garantijos galėsime viduje daryti ką tik norim.

Visus maitinimo bloko komponentus surenka gerai žinoma Silverstone partnerė Enhance Electronics. Tai yra pigiausias šios kompanijos surinktas maitinimo blokas iš Silverstone. Ir taip yra ne dėl to, kad maitinimo blokas būtų Silverstone gamos apatinėje dalyje – pigesniųjų modelių gamyba patikėta FSP ir Sirtec, kas mano nuomone yra logiškas ir visai neblogas sprendimas.

Nors viduje viskas atrodo labai elementariai – montažinė plokštė yra paprastos šviesios spalvos, būdama kompaktiško dydžio ji išliko neperkrauta elektronikos komponentais, tačiau surinkimo kokybė yra pakankamai nebloga.

Blokas turi viengubą 12V linija, kuria gali perduoti iki 648 vatų gali. Tai nėra idealus rezultatas, kai visa galia gali būti perduota viena linija, tačiau visiškai padori 90 procentų riba buvo nesunkiai pasiekta. 3,3V ir 5V linijoms dėl galios paskirstymo priekaištų taip pat neturiu.

Pagrindinis kondensatorius nėra pačios aukščiausios kokybės modelis. Gamintojas naudoja taivanietišką Teapo firmos produkciją. Bloke esantis kondensatorius pasižymi 400V atlaikoma įtampa ir tokios galios blokui nei labai gera, nei bloga 470 µF talpa.

Taivanietiški Teapo kondensatoriai matomi ir antrinėj filtravimo grandinėje – jokių kitų firmų modelių. Tokios klasės maitinimo bloke norėtųsi matyti japoniškus kondensatorius bent didžiausios rizikos vietose. Aš neturiu nieko prieš tokių gaminius – tai pakankamai neblogi ekonominės klasės modeliai, tačiau jų nenoriu matyti brangesniuose nei 60 eurų maitinimo blokuose.

Mėlynasis ventiliatorius atrodo puikiai, belieka išsiaiškinti ko jis vertas aušinimo klausimu. Pirmiausia reikia susipažinti – tai Yate Loon kompanijos kūrinys d12sh-12. Tai nėra labai aukštos klasės ventiliatorius – jis turi paprastus slydimo guolius, sukurtus 30000 tūkstančių valandų tarnavimui.

Maksimalus ventiliatoriaus greitis siekia 2200 apsukų per minutę, tačiau blokui nepasiekus 50 procentų apkrovos to greitis yra žemiau 1000 aps/min ribos. Blokas nėra labai tylus, tačiau kaip aukštos galios ir vidutinio efektyvumo maitinimo blokui toks triukšmingumas yra priimtinas.

Šiek tiek nustebino labai mažas apsaugų arsenalas. Jame randami vos keturi komponentai – tai tik OCP, OPP, OVP ir OTP apsaugos. Skurdu. Tai turbūt pirmasis mano sutiktas maitinimo šaltinis, neturintis SCP apsaugos.

Išvados

ST70F-PB maitinimo blokas šiuo metu Lietuvoje kainuoja 87 eurus. 500W ir 600W galios maitinimo blokai kainuoja po 64 ir 79 eurus. Gamintojas jam suteikia vidutinišką trejų metų garantiją. Jei bandysite skųstis kad to nepakanka, žinokite, jog kitoje Atlanto pusėje jiems suteikiama vos vienerių metų garantija.

Maloniai nuteikia dailus ir unikalus maitinimo bloko dizainas. Šalia gražių spalvų esantis ir pilnai modulinis kabelių dizainas sukuria išties puikų įspūdį. Dėl to maitinimo blokas yra puikiai tinkamas sprendimas norintiems nusipirkti įspūdingo dizaino produktą už palyginti neaukštą kainą.

Tačiau lyginant ne su pilnai moduliniais šaltiniais, o su kitais 80 Plus Bronze maitinimo blokais kaina patampa normalia. Tokios savybės kaip pilnai atjungiami kabeliai nukelia šį maitinimo bloką į aukštesnį lygmenį. O jame turint tik patenkinamos kokybės kondensatorius ir kuklų apsaugų sarašą šis maitinimo blokas atrodo šiek tiek skurdžiai. Tai nėra kritiškai blogas dalykas, bet tokios klasės bloke norėtųsi šiek tiek daugiau.

Kaip pilnai modulinis maitinimo blokas, Silverstone Strider Plus rimtų konkurentų neturi – tai pigiausias toks maitinimo blokas. Gamintojui siūlant tokį produktą tikimybė pasiekti sėkmę yra labai didelė. Blokas konkuruoja su pigesniais, bet ne tokiais išraiškingais ir nr pilnai moduliais FSP Hyper M bei Chieftec CTG-750C ir panašiai kainuojančiu, taip pat akį traukiančiu, bet ne tokiu geru Lepa MaxBron.

Games.lt