Pietų Korėjos antimonopolinės tarnybos įsūdė „Intel“ net 25 mln. JAV dolerių baudos už neleistinas nuolaidas, kurias kompanija taikė partneriams su sąlyga, kad šie nenaudos konkurentų AMD procesorių.

Tokiu būdų „Intel“ tapo antrąją stambia IT bendrove, užsitraukusia P. Korėjos antimonopolinių tarnybų nemalonę – 2005 metais jos nubaudė „Microsoft“. Tuo tarpu „Intel“ bylos baigtis adekvati panašiam prieš šią kompaniją nukreiptam tyrimui Japonijoje, kuris taip pat baigėsi baudos skyrimu.

„Intel“ sprendimu nepatenkinti ir žada jį skųsti. „Esame nusivylę ir visiškai nesutinkame su išvadomis“, – sakė „Intel“ vyresnysis viceprezidentas Bruce Sewell.

„Intel“ veiklos tyrimas P. Korėjoje vykdytas du metus, kaltinimai kompanijai pateikti praeitų metų rugsėjį.

Beje, dėl tokių pat neleistinų veiksmų šiuo metu tiriami „Intel“ veiksmai ir JAV bei Europoje, tad gali būti, kad kompanijos bėdos 25 mln. dolerių bauda dar nesibaigs. Europos Sąjungos teisės normos nurodo, kad už neleistinus veiksmus įmonės gali būti baudžiamos iki 10% metinių pajamų bauda. Su ES normomis jau gerai susipažino „Microsoft“ – Pietų Korėjoje 32 mln. JAV dolerių nubausta kompanija ES turi susimokėti 1.4 mlrd. dolerių baudos. Nemenkas skirtumas.