Pirmiausia trumpai apie pačią BSD. BSD pilnai vadinasi „Berkeley Software Distribution“. Tai operacinė sitema sukurta Kalifornijos universitete JAV. Taip gerai supratote ji tiesiai iš saulėtosios Kalifornijos. Na, o BSD simbolis raudonas, linksmas velniukas su sporbačiais. Tai nėra nauja sistema greičiau atvirkščiai – labai sena. Kūrimo darbai prasidėjo dar 1970 metais. Tuo metu buvo universiteto kompiuterių laboratorijose parašytas programinis kodas pavadinimu PDP-11 kurio paskirtis atlikti naujausius tyrimus su modifikuota ir patobulinta Unix. Šiuo metu BSD tipo sitemos yra atviro kodo ir visiškai nemokamos kaip ir Linux. BSD tai visuomet buvo ir yra aukščiausio patikimumo ir saugumo ženklas. Specializuoti aviacijos ir net kosmoso skrydžių kompiuteriai aprūpinami būtent su BSD. Beabėjo tokiose aplinkybėse windowsines klaidos mums pažystamos ir nusibodę iki gyvo kaulo virstų tragedija tą pačią akimirką, naujo service pack isleidimo laukti nebūtų kada.

PC-BSD tai namų vartotojui pritaikyta BSD sitema. Ji išlaiko tą pačią BSD dvasią, bet kartu ir turi visus namu vartotojo trokstamus patogumus. Sistemą galima įdiegti per kelias minutes vos keliais paspaudimais. Visa geležis atuomatiškai aptinkama ir suderinama pirmo paleidimo metu. Linux naudotojamas jau žinoma „KDE 3.5“ laukia ir PC-BSD naudotojų. PC-BSD kartu turi perdarytą programų idiegimo mechanizmą kurio pagalba naujos programos diegiamos su pora paspaudimų.

Užbaigiant galima pasakyti, kad tai visiškai nepažeidžiama virusams, aukščiausius Unix standartus atitinkantį saugumą ir stabilumą užtikrinanti sistema pritaikyta namų vartotojams. ir kas svarbiausia visiškai nemokama.

Daugiau informacijos ir parsisiuntimas:
http://www.pcbsd.org/