Neseniai rašėme apie daugiausiai sukomplektuotų operatyviosios atminties modulių parduodančias bendroves. Rinkos lyderiais buvo „Kingston“ kelis kartu aplenkę artimiausius konkurentus „A-DATA“. Na o šįkart pažvelkime, kas pirmauja atminties lustų gamyboje apskritai. Turbūt nereik nė sakyti, kad ši rinka gerokai dinamiškesnė ir didesnė – juk kalbama ne tik apie operatyviąją, bet ir kitų panaudojimų atmintį.

Na, vienok joje nieko naujo – lyderiais išlieka „Samsung“, padidinę sau tenkančią atminties rinkos dalį iki 26,4%. Antroje vietoje įsitaisę menkai žinomi vokiečiai „Qimonda“ tenkinasi 15,7%, na o nedaug nuo jų atsilikę „Hynix“ – 15,5% rinkos pyrago dalimi.

Pastebima nauja tendencija – didieji atminties lustų gamintojai stiprina savo pozicijas, tuo tarpu smulkieji stumiami iš rinkos. Nemažai čia prisideda ir didžiųjų kompanijų bendradarbiavimo susitarimai su stambiausiai techninės įrangos gamintojais, tad kelias į stambius užsakymus mažoms bendrovėms tiesiog užkertamas.

Per antrą šių metų ketvirtį bendras atminties rinkos augimas siekė 14,5%. Labiausiai pardavimus pavyko padidinti bendrovėms „Hynix“, „Elpida“, „ProMOS“ ir „Winbound“.

Jei žiūrėti pagal šalis, Pietų Korėjos kompanijoms tenka 41,9% atminties lustų rinkos. Antroje vietoje – Taivanis su 17,9%.