Jei pagal tai, kaip tik išpakuota pelytė pirmą kartą priglunda prie rankos, būtų galima vertinti jos bendrą kokybę – tada naujoji „Mionix“ kompanijos žaidimams skirta pelė „Naos 7000“ (toliau tiesiog „Naos“) gautų aukščiausią įvertinimą… Kad būtų ramiau, patvirtinu, jog kartu su šiuo „žaisliuku“ negavau grasinančio raštelio, kuriame liepiama apie jų produktą atsiliepti tik gerais žodžiais, antraip jie mane suseks ir kumščiais pamokins, kaip reikia rašyti geras apžvalgas. Jei taip ir būtų, vis vien pasakyčiau, jog ši pelė taip pat turi savo trūkumų, nors patogumo atžvilgiu „Naos“ turėtų būti visų dešiniarankių žaidėjų geriausias draugas.

Tikriausiai jau nutuokiat, ką žymi pavadinime esantis gan nemažas skaičius – tai DPI (dots per square inch). Nors tai daugiau tik reklaminis triukas, reikalingas privilioti pirkėjus, bet vis dėl to šis „išpūstas burbulas“ turi savo prasmę: kadangi kompiuterių ekranai vis plečiasi ir didėja, o kartu su jais ir jų rezoliucija, todėl pelės nemažas DPI, priklausomai nuo rezoliucijos didumo (kuo didesnė rezoliucija – tuo daugiau vadinamųjų „taškų“ (dots)), apsaugo, kad žaidėjui nereikėtų pelės nepatogiai ir erzinančiai slinkti, kol pagaliau taikinukas pasieks priešininko galvą. Arba kalbant paprasčiau – kuo didesnis DPI, tuo daugiau kursorius ekrane pasislinks jums pajudinus pelę.

Kodėl aš pasakoju apie DPI? Šiaip pradėčiau nuo pelės įpakavimo, dėžutės turinio ir bendro vaizdo, bet man svarbu, jog žinotumėt, ką simbolizuoja šis skaičius, esantis pelytės pavadinime. „Mionix“ kompanija šiuo metu turi dvi pagrindines vardines peles: „Avior“ (8200 versijos apžvalgą rasite čia, o 7000 – čia) bei „Naos“. Abi šios „šeimynos“ turi po keturis skirtingus modelius, kurių vardai tie patys, tiesiog skiriasi skaičius. Ši apžvelgiama pelytė yra ketvirta savo „šeimynoje“, nes galingiausias pagal DPI yra „Naos 8200“. Bet ar „Naos 7000“ yra kuo nors prastesnė už brangiausią ir viršiausią „Naos 8200“? Daugelis taip manytų, bet patvirtinu, jog taip tikrai nėra. Tiesiog panaikintos kelios švieselės šone bei „apkarpytas“ DPI, o visas dizainas labiau primena pirmąjį šios serijos pradininką „Naos 3200“.

Įpakavimas bei pelytės vidus

Jei jau skaitėte mano bičiulio apžvalgą apie „švediškus malonumus“, jums „Naos“ įpakavimas neturėtų pristatyti kažko naujo, nes kaip ir mūsų pirmojo „Mionix“  produkto („Avior 8200“ pelytė) apžvalgoje, taip ir čia niekas nepakito: subtiliai išmarginta nedidukė dėžutė, kurios viduje surasite tik patį „instrumentą“, instrukcijas, kaip atsisiųsti jai skirtą programinę įrangą (nors ir su instrukcijom, vis vien teko paplušėti, kol suradau…), o viską vainikuojanti „vyšnia ant torto“ yra firmos lipdukas, kurį galite priklijuoti ant nešiojamo kompiuterio arba kokiam nelaimėliui ant kaktos.

Kaip naujausia „Naos“ šeimos narė, šis 7000-asis modelis turėtų turėti visus geriausius visų savo giminių „genus“. Bet, vis dėl to, teko nusivilti, jog „Mionix“, stengdamasi šią „Naos“ pelytę sugretinti su daugiausiai skaičiukų ir lempučių turinčiu „Naos 8200“ modeliu, pamiršo į šį naujausią „žaisliuką“ įtaisyti svorio kaitaliojimo savybę, kuri vainikavo senstelėjusį 5000-ąjį „Naos“ modelį. Bet tikriausiai tai vienintelis dalykas kurio šioje pelėje pasigedau, nes visa kita, ko tikėjausi, išliko ar net grįžo su šiokiais tokiais atnaujinimais.

Gan nemažas atsinaujinimas įvyko pelytės viduje – tai Avago ADNS3310 IR-LED optinis sensorius, esantis pačioje „Naos“ šerdyje, prižiūrintis, kad visi jūsų judesiai būtų kuo greičiau užfiksuoti ekrane. Aišku, kai kurie lazeriniai sensoriai, kaip pavyzdžiui ADNS-9800 (Avior 8200), turi pranašumą galingume (tik DPI), bet šis Avango sensorius nustebino tuo, jog jo dėka „Naos“ yra neutrali akceleracijos („mouse acceleration“) atžvilgiu, todėl jums nereikės siuntinėtis įvairių „failiukų“ ir programų, kad išjungtumėt pelėje įdiegtą taikinuko paspartinimą, su kuo dažnai susiduria šaudyklių žaidėjai, siekiantys kuo geresnio taiklumo. Nors tai tikriausiai ir nėra labai pravartu, bet vis vien užsiminsiu apie šio sensoriaus sekimo greitį, kuris siekia net 5,45m/s (metrų per sekundę).

Nors optiniai sensoriai ir turi pranašumų prieš lazerinius sensorius, žiūrint iš konkurencingų šaudyklių perspektyvos (dar kartą pasikartosiu – jokios papildomos akseleracijos!), bet tai nekeičia fakto, jog dauguma optinių sensorių prastai skaito įvairius paviršius… Ir Avago ADNS3310 IR-LED yra neišimtis. Kaip ir visi kiti optiniai sensoriai, taip ir šis sensorius nuskaito tik nepermatomus paviršius, o su lazerinėmis pelėmis Jūs galite žaisti, kad ir ant stiklo! Bet tai didelių problemų nekelia, nes, manau, visi save gerbiantys žaidėjai vis vien žaidžia naudodamiesi padoriu pelės kilimėliu.

Patogumai bei kitos savybės

Kaip ir visi kiti „Naos“ šeimos nariai, taip ir šis modelis išliko išskirtinai dešiniarankių malonumas – priešingai nei „Avior“ serija, kuri pasižymi prisitaikymu ir prie dešiniarankių, ir prie kairiarankių. Nors „Avior“ pelės taip pat pasižymi dideliu patogumu, bet lyginti šias dvi „šeimynėles“ būtų tas pats, kas apsimauti tobulos išmieros batus ir šiek tiek per didelius… Kaip ir „Razer DeathAdder“ ar „Steelseries Rival“, taip ir „Naos“ tiesiog priglunda prie jūsų rankos dėka nepaprasto dizaino: kairėje pelės pusėje esantis įdubimas leis jūsų nykščiui ilsėtis savoj vietoj, o dešinėje pusėje esantis kalniukas parūpins, kad ir mažiausiasis pirštelis taip pat patogiai „atsigultų“. Ir šio nuostabaus dizaino dėka nė vienas jūsų pirštas nebus nuskriaustas.

Visada, yra vienas bet… Nors pelės paviršius ir padengtas keturiais specialios gumos sluoksniais, kurie parūpina, kad sušilus ranka tikrai nenuslystų nuo pelytės, bet šis paviršius turi savitą minusą: prieš šviesą labai gerai matysis jūsų išriebaluotų ar prakaituotų pirštų antspaudai, todėl saulėtą dieną pasižiūrėjus į pelę iš viršaus atrodo, kad ją „grabinėjo“ kažkoks nebrendyla iškart po „Cheetos“ traškučių ir visai negerbiantis gero prietaiso. Bet tai tik mažas minusas, nenumušantis puikios „Mionix“ produkto kokybės.

Ir kaipgi „Mionix“ be savo firminio ženklo – LED lempučių – ir specialios programinės įrangos. Pasikartosiu, bet jei jau skaitėte praeitas šios firmos pelių apžvalgas mūsų svetainėje, tada jokių staigmenų šioje apžvalgos dalyje nerasite. Kiekvienos  „Mionix“ firmos pelės speciali programinė įranga yra lyginai tokia pati, o tai reiškia, jog, kaip ir su „Avior“ ir kitomis „Naos“ pelėmis, programėlės pagalba galėsite kaitalioti švieselių (esančių ratuko šonuose bei ant „Mionix“ logotipo, esančio priekyje) spalvas, DPI (greitį), kurti „macro“ komandas, kurios yra labai puikus dalykas tam tikruose žaidimuose, pasirinkti kursoriaus greitį, nusistatyti, kada pelė sureaguos atkėlus ją nuo paviršiaus, ir, man labiausiai patikusi savybė, – „Paviršiaus kokybės analizacija“, kuri padeda apsispręsti, kurį kilimėlį naudoti. Gaila, bet mano „Zowie TF-Rough“ kilimėlis, tarnaujantis man nemažą laiką, tesurinko 40 proc. Nesijaudinkite, kad ir kokį balą jūsų kilimėlis surinks, tai neturės jokios įtakos.

Optinio sensoriaus greitam veikimui, macro komandų palaikymui ir visiems kitiems papildomiems pelės privalumams reikia neįtikėtinai galingos „jėgos“, kad visa tai nepriekaištingai veiktų, nepertraukiant sklandaus žaidimų veikimo, ir štai čia pasirodo pelės viduje tūnantis 32-bit‘ų ARM procesorius, su šitomis spartumo reikalaujančiomis problemomis susitvarkantis žaibo greičiu. Ką daugiau galiu pasakyti… ARM procesorius veikia kaip tikras arkliukas!

Pelė yra nepakeičiamas žaidėjo partneris. Na, tam tikrais atvejais pultelis pavaduoja pelę, bet retas PC žaidėjas turi tokią prabandą, todėl patogi pelė yra būtinybė kiekvienam mėgstančiam bent kelias valandas per dieną sužaisti „Counter-Strike“ ar „League of Legends“. O „Naos 7000“ būtent ir pasiūlo patvarumą, smagias naudojimo valandas, taiklumą, didelę nustatymų įvairovę ir netgi pasirenkamą lempučių švytėjimo spalvą, kurios tiesiog glosto akis bežiūrint. O kur dar abeji pelės mygtukai, kurie, pasak „Mionix“, gali ištverti apie 12000 paspaudimų! Dar viena garantija, jog „Naos“ ištikimai laikysis šalia Jūsų, kad ir kiek ir kaip ją spaudinėsit…

Nesuklysiu palyginęs „Naos“ su patogia batų pora – pradėjus naudotis, nebesinori ir išbandyti naujų. Šis „Naos“ modelis neleidžia susikonfigūruoti svorio ir kartais vos vos įžiūrimos prakaito bei riebalų dėmės gali įgristi, o kaina (apie 280Lt) taip pat gali atrodyti šiek tiek per „riebi“, bet kiekvienas save gerbiantis žaidėjas, ieškantis „ilgalaikių santykių“, turėtų sau leisti vietoj „Razer DeathAdder“ pasirinkti šią „Naos 7000“ pelytę, kuri yra verta visų liaupsių.