Gana įdomų faktą sužinojau iš „Apacer“ atstovės mūsų regionui. Atidesni vartotojai turbūt pastebėjo, jog nemenkame „Apacer“ atminties kortelių skaitytuvų asortimente nėra nė vieno modelio, gebančio skaityti „xD“ standarto atminties korteles.

Pasirodo – yra, tačiau ne viskas taip paprasta. Dėl licencinių susitarimų nebuvimo, „Apacer“ negali naudoti „xD“ pavadinimo savo produkcijos ženklinime arba informacijoje apie ją. Tačiau tai toli gražu nereiškia, jog „Apacer“ kortelių skaitytuvai nesusitvarko su „xD“ kortelėmis. Pasirodo, modeliai „Embeded Card Reader 15 in 1“ ir „Mega Steno 14 in 1“ kuo puikiausiai jas supranta. Pakanka ikišti „xD“ kortelę į „Smart Media“ kortelėms skirtą lizdą ir štai – visi joje esantys duomenys kaip ant delno.

Dar įdomesnė situacija su kortelių skaitytuvu „Mega Steno 3 in 1“. Senesnės jo versijos dirbti su „xD“ kortelėmis negalėjo, na o naujosios gali tokiu pat būdu, kaip minėta – per „Smart Media“ lizdą. Kaip atskirti, kokia skaitytuvo versiją turite ar jums siūlo įsigyti? Paprastai – tereikia žiūrėti, kokios spalvos raidėmis ant įrenginio užrašytas pavadinimas „Apacer“. Jei raidės sidabrinės – jūsų rankose senesnė „Mega Steno 3 in 1“ versija, tad su „xD“ kortelėmis dirbti negalėsite. Jei auksinės – viskas tvarkoje.

Štai tokios paslaptys slepiasi „Apacer“ įrenginukų viduje.