Lietuvišką spaudą ir internetinę žiniasklaidą milžinišku tempu apskriejo žinia – Juodkrantėje pastebėtas paslaptingas šešiomis vaizdo kameromis ginkluotas „FIAT“ markės autobusiukas, kuris nedideliu greičiu važinėja gatvėmis ir nežinia ką veikia.

Juodkrantiškiai kreipėsi į seimūną Gediminą Jakavonį, šis – į Vidaus reikalų ministeriją bei Valstybės saugumo departamentą. Jų prašoma ištirti, ką autobusiukas su kameromis ir lenkiškais numeriais Juodkrantėje veikė bei kam jam kameros.

Kol biurokratai atlieką tyrimą, mes, Games.lt, išdidžiai skelbiame viską apie paslaptingąjį autobusiuką jau žiną. O ir kaip čia nežinosi – tas pats FIAT su vaizdo kameromis jau beveik metus zuja po visos Lietuvos miestus ir kelius. Tai specialia įranga aprūpintas žemėlapius palydovinės navigacijos sistemoms kuriančios bendrovės „TeleAtlas“ automobilis. Jo viduje sumontuota sudėtinga įranga, kuri fiksuoja gatvių susikirtimus, pastatus bei sieja šią informaciją su GPS koordinatėmis. Galutiniame rezultate duomenys panaudojami detaliems skaitmeniniams žemėlapiams kurti.

Už pagalbą valstybininkams sprendžiant paslaptingo FIAT’o mįslę kažko tikėtis gal ir naivu, bet galima pabandyti. Poros hektarų sklypas Vilniaus rajone už šios grėsmės Lietuvos saugumui demaskavimą būtų pats tas.

Nedorėlis FIATas. Lietuvos ryto nuotrauka