ATI paskelbė, jog naujos kartos vaizdo plokščių su šios kompanijos procesoriais gamyba jau turi prasidėti. Nieko nelaukdama Taivanio bendrovė MSI pristatė pirmąją naujos kartos vaizdo plokštę.

Nors buvo tikimasi, jog pirmosios bus pristatomos silpniausios, X1000 šeimos plokštės, MSI anonsavo gerokai įdomesnį modelį – X1300 Pro. Vaizdo procesorius šioje „PCI-Express“ lizdui skirtoje plokštėje dirbs 600 MHz, 256 MB vaizdo atminties – 800 MHz taktiniu dažniu. Visi kiti parametrai – standartiniai, apie kuriuos ATI yra pranešę iš anksto. Palaikoma „Crossfire“ architektūra, leisianti į vieną kompiuterį sudėti dvi ATI vaizdo plokštes bendram darbui. Ji turėtų konkuruoti su „nVidia SLI“.

Būsima plokštės kaina neskelbiama, pasirodyti prekyboje ji turėtų artimiausiu metu. Kiek anksčiau ATI yra skelbę, jog X1300 Pro vaizdo plokštės su 256 MB atminties turėtų kainuoti apie 150 JAV dolerių.

Neatsiliko ir Lietuvoje ne itin žinoma kompanija „Tul“ – ji pristatė vaizdo plokštes „PowerColor X1800“ ir „PowerColor X1300 Pro“. Abu gaminiai, kaip matyti iš pavadinimų, taip pat naudoja naujuosius ATI vaizdo procesorius. Abi plokštės yra suderinamos su „Crossfire“.

„PowerColor X1800“ vaizdo procesorių su 512 MB GDDR3 tipo vaizdo atminties jungiančios magistralės plotis – 256 bitai. Procesorius dirba 600 MHz, atmintis – 700 MHz dažniu. Plokštė turi du DVI vaizdo išvesties lizdus bei universalią „S-Video“ jungtį, kurią galima naudoti ir vaizdo įvesčiai, ir išvesčiai (VIVO).

„PowerColor X1300 Pro“ parametrai identiški „MSI X1300 Pro“ plokštei. Spartesnę, GDDR3 tipo vaizdo atmintį su procesoriumi jungia 128 bitų pločio magistralė. Keturi pikselių konvejeriai, DVI ir VIVO jungtys.

„Tul“ vaizdo plokštės jau pasirodė prekyboje Pietryčių Azijoje.