Japonų bendrovė „Y-E Data“ anonsavo pirmąjį pasaulinėje rinkoje belaidį USB šakotuvą (USB hub), kurio veikimas pagrįstas „Ultra Wideband“ (UWB) technologija. „Y-E Data YD-300 UWB Hub“ pavadintas įrenginys gavo visus reikalingus leidimus bei jau pasirodė tekančios saulės šalies parduotuvėse.

Jei ir neturite, apie USB šakotuvus tikrai turėjote girdėti. Jie skirti spręsti problemai, su kuria susiduriama kai kompiuteryje esančių USB jungčių nepakanka visiems turimiems įrenginiams. Taip itin dažnai nutinka nešiojamų kompiuterių turėtojams. Taigi, tokiu atveju perkamas USB šakotuvas, atliekantis tokį patį vaidmenį, kaip ir mums visiems įprasti el. prailgintojai – iš vieno USB lizdo padarantis daug. Na o bevielio USB šakotuvo esmė yra tai, kad jo su kompiuteriu nejungia joks laidas – prie šakotuvo prijungti USB įrenginiai su AK bendrauja belaidžiu ryšiu.

Atsiveria gana įdomios galimybės, pavyzdžiui, spausdintuvą su išoriniu kietuoju disku, kuris naudojamas atsarginėms kopijoms saugoti, galime laikyti kitame kambario gale. Pristatytasis YD-300 šakotuvas yra vienas pirmųjų tokio tipo įrenginių, manoma, kad ateityje jų tik daugės. Šakotuvas turi keturis USB 2.0 lizdus bei, kaip skelbiama, gali užtikrinti pilną jų pralaidumą būdamas iki 10 m atstumu nuo kompiuterio. Šakotuvą padėjus tolėliau, greičiai mažėja, bet ir to daugeliui gali visiškai pakakti – juk visą USB 2.0 spartą išnaudoja dar mažai įrenginių.