„Microsoft“ penktadienį išleido savo naujos kartos operacinės sistemos negalutinę versiją.

Netoli atsistatydinimo ribos esantis vadovaujantysis „Microsoft“ darbuotojas Jim Allchin (Džimas Alchinas) paskelbė, kad apie naujosios negalutinės „Windows Vista“ versijos išleidimą jau buvo pranešta „beta“ testuotojams. Po visų reikalingų testų jau yra išleista dar viena negalutinė „Windows Vista“ versija.

Prie įvairių pakeitimų nuo paskutinės versijos, taip pat yra pataisyti kai kurie dalykai vartotojo sąsajos srityje bei įvairūs parametrai, padėsiantys „Windows Vista“ veikti dar greičiau.

„Darbai prie „Windows Vista“ dar nebaigti“, – sakė Jim Allchin. „Dar liko labai daug darbų, reikia ištaisyti daug klaidų ir pašalinti visus nesklandumus“, – pridėjo Jim’as. „Tačiau „Windows Vista“ vistiek bus išleisti kaip ir žadėta – įvairioms kompanijoms skirtos versijos pasirodys 2006-ųjų gale, na, o visiems likusiems vartotojams 2007-ųjų sausį“.

Jim’as taip pat neatskleidė, kada gi vis dėl to namų vartotojai galės prikišti pirštus prie „Release Candidate 1“. „Mes jau buvome sugalvoję, kad „Release Candidate“ bus skirtas tik įmonėms, tačiau jeigu viskas bus sėkminga, gali būti, kad ir namų vartotojai galės išbandyti naująją versiją“. Paskutinė vartotojams prieinama „Windows Vista“ versija „Beta 2“ buvo išleista gegužę.

Anksčiau šią savaitę, viena „Microsoft“ kanadiečių svetainė netyčia pateikė informacijos apie būsimas „Windows Vista“ versijų kainas. „Basic“ versija kainuos apie 230 JAV dolerių (maždaug 620 litų), o „Premium“ apie 270 JAV dolerių (apytiksliai 730 litų).

Reikia pripažinti, kad kolkas „Windows Vista“ tikrai brangiai kainuoja ir kažin ar bus įkandama eiliniam vartotojui.