„Microsoft“ galų gale pristatė galutinę savo kovai su „spyware“ tipo kenkėjais skirtos programos „Windows Defender“ versiją. Maždaug du metus bandomojoje Beta stadijoje buvusi programa galų gale visiškai baigta, išleistos jos versijos „Windows XP“ ir „Windows Server 2003“ operacinėms.

„Windows Defender“ programa daugelio laikoma pasekme to, kad gigantas „Microsoft“ 2004 metų pabaigoje įsigijo saugumo sprendimų įmonę „GIANT Software“. Netrukus po šio sandėrio pasirodė negalutinė „Windows AntiSpyware“ programos versija, įtartinai panaši į anksčiau platintą „GIANT AntiSpyware“. Per du buvimo Beta stadijoje metus programoje nemažai kas pakito, įskaitant ir patį pavadinimą – iš „Windows AntiSpyware“ ji pavirto į „Windows Defender“.

„Windows Defender“ siūlo skenavimo modulį bei realaus laiko apsaugą, galimybę sudaryti skenavimų tvarkaraštį, automatinį atnaujinimų parsisiuntimą bei integraciją su naująja „Internet Explorer 7“ naršykle.

Galutinę „Windows Defender“ versiją galima parsisiųsti iš štai čia. Įdomu, kaip į tai reaguos „Symantec“ bei kitos saugumo sprendimų bendrovės, kurios jau kurį laiką vykdo teisinius veiksmus, kuriais „Microsoft“ kaltinami monopolinės padėties operacinių sistemų rinkoje naudojimu stumiant iš jos specializuotas įmones.