Pasirodė nauja, jau dešimtoji populiarios duomenų suspaudimo programos „WinZip“ versija. Joje galima rasti du naujus spaudimo algoritmus – PPMd ir bzip2.

Kuriamą archyvą galima skaidyti į dalis, programoje atsirado atnaujinimo internetu modulis bei apsauga nuo pavojingų failų. Jos veikimo principas ne itin gudrus – tiesiog įspėjama, jei bylos gali būti grėsmingos, t.y. jos turi kelis plėtinius ar pan..

Dar viena nauja savybė – „Job Wizard“ planavimo įrankis, kuriame galima nustatyti nuolat atliekamų spaudimų laiką bei parametrus. Šis dalykėlis skirtas atsarginių kopijų darymui. „Job Wizard“ suspaustus duomenis gali išsaugoti ne tik kompiuterio kietajame diske ar optinėse laikmenose, bet ir tinkle ar net FTP serveryje.

Spaudimo programų reikalingumą šiais laikais, kai kietųjų diskų talpa pasiekė 500 GB o už mažiau nei 100 litų galime nusipirkti 512 MB talpos atminties raktą, daug kas vertina skeptiškai. Aš su tuo nesutinku – spaudimo programos, kaip ir kiti ne šiandien sumanyti įrankiai, vis dar daug kur gali praversti. Kodėl turėčiau elektroniniu paštu siųsti 1 MB užimantį dokumentą jei jį galiu suspausti iki mažiau nei 400 KB? Netingiu, tai padaryti nesunku. Tik priemones tam naudoju kitokias, nemokamas…

Bandomąją „WinZip 10.0“ versiją galima parsisiųsti iš www.winzip.com. Pilna programos versija kainuoja 30 JAV dolerių.