ATI ir „nVidia“ vakar pristatė atnaujintus tvarkyklių rinkinius vaizdo plokštėms su šių kompanijų procesoriais. ATI išleido „[url=“https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=640
„]Catalyst 5.13[/url]“, na o „nVidia“ – „ForceWare 81.98„.

„Catalyst 5.13“ giriasi pagerinta H.264 technine akseleracija vaizdo plokštėse su „Radeon X1000“ šeimos procesoriais. H.264 – vaizdo kodavimo algoritmas, siūlantis gerokai didesnį suspaudimą nei „MPEG-2“ ir „MPEG-4“ formatai. Jis skirtas daugiausiai transliacijoms internetu. X1000 šeimos procesoriai ir taip turėtų turėti H.264 palaikymą, bet ATI teigia, kad jis pilnai atsiskleis tik su naujom tvarkyklėmis. Jas įdiegus svarbu nepamiršti ir „Cyberlink H.264“ dekoderio.

Tuo tarpu „nVidia“ teigia „ForceWare 81.98“ įdiegę ne taip ir mažai naujovių. Visų pirma – pataisytos suderinamumo su kai kuriomis programomis bėdos. Taip pat pridėtas TV-Out ir HD-out palaikymas SLI principu veikiančioms plokštėms. Turbūt įdomiausia savybė – galimybė su naujosiom tvarkyklėm į vieną kompiuterį SLI būdu sudėti dvi tokias pat, tačiau skirtingų gamintojų pagamintas vaizdo plokštes. Kiek gerai ji veiks – kol kas nežinia. „ForceWare 81.98“ atlikta ir daugiau naudingų pataisymų – pilną jų sąraša galima rasti „nVidia“ svetainėje.