Rinkos tyrimų bendrovė „Gartner“ paskelbė pirmojo ketvirčio mobiliųjų telefonų rinkos išankstinę apžvalgą. Jos rezultatai laikytini negalutiniais, bet įdomybių yra. Bene ryškiausia – panašu, kad „Apple“ sugebėjo tapti trečiu pagal dydį JAV ir antru pasaulyje smarphonų gamintoju.

Daugiausiai smartphonų per pirmą ketvirtį pardavė „Nokia“ – net 14,6 mln., kas užtikrino 45,2% rinkos dalį. Antroje vietoje – „Blackberry“ įrenginius gaminantys RIM, pardavę 4,3 mln. jų ir atkandę 13,4% rinkos. Treti – „Apple“ su 1,7 mln. parduotų „iPhone“ (5,3%).

Beje, smartphonai sudaro gana kuklią dalį mobiliųjų telefonų rinkos apskritai – tik 11%. Taigi, bendrame kontekste „Apple“ pasiekimas nors ir staigus, bet menkai reikšmingas.

„Nepaisant nerimo dėl galimos ekonominės krizės įtakos, smarphonų rinka JAV augo ir pirmame ketvirtyje. Labiausiai pardavimus skatino gausios reklamos ir pardavimų akcijos, be to, vis daugiau telefonų pasiekia optimalų kainos tašką. Įtakos turėjo ir ryšio operatorių pasiūlymai gauti smartphonus už dyką ar simbolinę kainą kuomet pasirašoma paslaugų sutartis“, – sakė H. De La Vergne, „Gartner“ vyresnysis analitikas.

Per pirmą ketvirtį, lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, RIM pardavimai padidėjo net 107,3%, o „Nokia“ – 25,3 procento. Analitikai pastebi, kad RIM pardavimus daugiausiai padidino „Motorolos“ ir „Apple“ sąskaita, kiek pastumdama šias bendroves iš rinkos.