Darbai „Blu-ray“ optinių diskų formatą remiančių kompanijų stovykloje įsibėgėja – „Panasonic“ paskelbė, kad kompanijos gamykla JAV Kalifornijos valstijoje yra visiškai pasirengusi pradėti dviejų sluoksnių „Blu-ray“ diskų gamybą.

Į vieną „Blu-ray“ duomenų sluoksnį telpą 25 GB informacijos, tad į dvisluoksnius diskus jos bus galima sutalpinti du kartus daugiau – 50 GB. Gamykla Kalifornijoje galės gaminti ir vieno, ir dviejų sluoksnių diskus. Beje, vienasluoksnių gamyba jau vyksta – gaminami diskai Japonijos rinkai, kurioje „Blu-ray“ palaikančių įrenginių galima rasti jau kuris laikas. Išnaudojant 80% gamybinių resursų.

Šio mėnesio pabaigoje „Panasonic“ žada pristatyti „Blu-ray“ remiančiam aljansui bei kitoms suinteresuotoms šalims pirmuosius savo gamintų dvisluoksnių diskų pavyzdžius.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekybą „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti kitų metų pradžioje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos. Savo paramą HD DVD formatui yra paskelbusios ir „Intel“ bei „Microsoft“.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa (du sluoksniai), o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“ bei „Disney“ ir „Twentieth Century Fox“ kino kompanijos. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.