Delninukų gamintojai „Palm“ švenčia dešimties metų jubiliejų. Būtent prieš tiek laiko „Palm“, tuomet buvę kompanijos „U.S. Robotics“ dalimi, išleido pirmąją savo elektroninę užrašų knygelę.

Ji kainavo 299 JAV dolerius ir mažai kuo skyrėsi nuo konkurentų produktų. Visgi tie keli skirtumai ir lėmė „Palm“ išpopuliarėjimą – knygelės įrašus buvo galima sinchronizuoti su asmeniniu kompiuteriu, ja buvo labai nesudėtinga naudotis. Dabar kompanija per metus parduoda daugiau nei 34 milijonus delninių kompiuterių bei komunikatorių. „Palm“ pasididžiavimas – komunikatoriai „Treo“, kuriais galima ne tik naudotis kaip įprastais delniniais kompiuteriais, bet ir skambinti.

Per 10 metų „Palm“ delniniai kompiuteriai spėjo atsidurti kosmose, Everesto viršūnėje. Žinoma, konkurentai taip pat nesnaudė – stiprėjo konkurencija iš „Pocket PC“ platformos delninukų pusės, pirkėjus vis dažniau nuvilioja ir kasdien tobulėjantys mobilieji telefonai. Į smartphonų pusę nenorintys prarasti rinkos „Palm“ šiuo metu ir dairosi. Pažiūrėsime, kaip jiems seksis.