Oi tie kriptovaliutos kasėjai… Išpirko visus aukštos klasės maitinimo blokus, sukėlė vaizdo plokščių kainas ir stipriai apsunkino žaidėjų galimybės susirinkti gerą kompiuterį. Juokinga, o kartu ir liūdna, kai specialiai žaidėjams skirti produktai, per visą savo gyvenimą taip ir nepaleidžia nė vieno žaidimo.

FSP pristato naująjį Hydro GE maitinimo bloką, skirtą būtent žaidėjams. Nors jis ir yra priskiriamas aukštos klasės maitinimo blokų kategorijai, tačiau jo galia baigiasi ten, kur kriptovaliutų kasėjai produktų sau dar neieško. Tuo tarpu visų vieną, net ir labai galingą, vaizdo plokštę turinčių žaidėjų poreikiai bus pilnai patenkinti.

Maitinimo blokas pasižymi pilnai moduliniu kabeliu dizainu, gan aukštu 80 Plus Gold efektyvumu, dėl to turėtų patikti žaidėjams. Jiems (o tiksliau mums) turėtų patikti ir tai, kad FSP šį bloką padarė pritaikomą prie bendro sistemos dizaino.

Pakuotė ir komplektacija

MSI Gaming serija pradėjo savo kelią gan seniai ir tapo pirmąja ir viena sėkmingiausiųjų plataus naudojimo žaidimų produktų serijų pasaulyje. Atpažįstamu jos prekiniu ženklu visą laiką būdavo raudonas drakonas. FSP ši idėja irgi labai patiko (o kodėl gi turėtų nepatikti, ji juk veikia), todėl Hydro GE dėžutę puošia panašūs raudoni drakonai.

Pastarieji gal šiek tiek sunkiai derinasi su švelniu auksinės spalvos apipavidalinimu, o atsiradus žydram serijos ženklui viskas susimala į kratalynę, na bet juk ne tai svarbiausia, greičiau viską išpakuokime!

Dėžutėje randamas pats maitinimo blokas, energijos tiekimo laidas, keturi varžteliai, atjungiamieji laidai ir informaciniai popieriai. Viskas tvarkingai sudėta skirtingose dėžutėse, tad išpakuoti bloką yra iš ties patogu.

Maitinimo bloko komplektacija išsiskiria papildomai pridedamais šoniniais lipdukais, bet apie tai papasakosiu šiek tiek vėliau.

Detalus žvilgsnis

FSP Hydro GE sudaro trys skirtingų galių maitinimo blokai – 450W, 550W ir 650W galios modeliai. Šiandien mes išbandome didžiausią potencialą turintį 650W maitinimo šaltinį. Kaip ir minėjau, jo pakaks bet kokiai vienos vaizdo kortos sistemai, o esant reikalui, dažnu atveju, būtų galima įsidėti ir antrą.

Visa elektronika apgyvendinta dideliame 170 milimetrų ilgio korpuse. Kaip 650W galios energijos šaltiniui tai yra gan nemažas korpusas, tačiau įdomiausia yra tai, kad silpnesnieji 450W ir 550W galios maitinimo blokai turi tokį patį didelį korpusą, kas yra rekordinis dydis 450W galios blokui.

Ant maitinimo bloko šono yra priklijuotas mėlynos spalvos akcentų turintis lipdukas. Jeigu ši spalva nedera prie jūsų sistemos dizaino, galite užsiklijuoti kitą, raudonomis ar žaliomis detalėmis praturtintą lipduką. Jeigu kartais persigalvotumėte, arba norėtumėte apklijuoti abi bloko puses, komplektacijoje yra du vienetai kiekvienos rūšies lipdukų.

Tikriausiai atsiras teigiančių, kad prieš 30 metų žmonės tikėjo, kad 2018-aisiais jau bus atsiradusios skraidančios mašinos, tačiau iš tiesų žmonės tesugalvojo užklijuoti lipduką ant maitinimo bloko šono. Na ir tebūnie! Šiais laikais visi maitinimo blokai yra gan panašūs, todėl kiekviena išskirtinė idėja yra sveikintina.

Maitinimo blokas naudoja pilnai modulinę kabelių sistemą. Nepykčiau, jeigu nedidelės galios (kas lemia ir nedidelį laidų kiekį) maitinimo šaltinyje būtų montuojami ir pusiau moduliniai kabeliai.

Visi prie maitinimo bloko jungiami kabeliai, įskaitant net ir 24 pin motininės maitinimą, yra plokščiojo tipo, kas vis dar yra retas variantas. Tai yra rimta duoklė geram sistemos estetiniam dizainui palaikyti.

Jungčių kiekis yra pakankamas visoms šiuolaikinėms sistemoms, į kurias galėtų būti montuojamas 650W galios maitinimo blokas. Džiugina net dvylika Sata jungčių, gal tik 3 Molex’ai yra kiek mažoka. Be to čia randama ir išnykti baigianti FDD jungtis.

Žvilgsnis į vidų

Kaip ir visi kiti FSP maitinimo blokai, Hydro GE naudoja savos gamybos platformą. Ji yra paremta DC to DC įtampų konvertavimo architektūra. Iš karto krenta į akis, kad sutalpinti visus komponentus nebuvo didelė problema – čia vis dar yra daug laisvos vietos. Pastaroji platforma kol kas nebuvo naudota nė vienam kitam maitinimo bloke.

Tačiau matosi, kad ši platforma bus ateityje naudojama plačiau. FSP ruošia Hydro GD – šio maitinimo bloko versiją su neatjungiamais kabeliais. Apie juos kol kas jokios informacijos daugiau niekur nerasite, tiesiog 80 Plus sertifikatus teikianti organizacija yra užfiksavusi tokį maitinimo bloką, o žvelgdamas į mikroschemą matau, kad ji pritaikytą dviem maitinimo blokams – HGE (šiam Hydro GE) ir HGD (akivaizdu, kad taip buvo užšifruotas Hydro GD).

Bloko kūrėjai gyrėsi ypač gera pasyviąja aušinimo sistema, kuri ypač gerai orientuota į 12V linijos aušinimą. Na ją sudaro tik vienas aušinimo radiatorius, iš visų pusių aptaškytas košele, tad kažko labai ypatingo aš čia nematau.

Pagrindinis kondensatorius – geriausiai žinomos Japonijos gamintojos Nippon Chemi Con kūrinys, priklausantis KMW serijai. Deja jo 330 µF talpa yra kukli 650W galios maitinimo blokui. Įdomu būtų pamatyti, kas slepiasi 450W ir 550W bloko versijose. Mažą kondensatoriaus talpą iliustruoja ir jo fizinis dydis – tokio žemo pagrindinio kondensatoriaus man neteko matyti jokiame kitame maitinimo bloke.

Neskaitant pagrindinio kondensatoriaus, maitinimo bloke tėra vos du kiti elektrolitiniai kondensatoriai. Visi kiti – Solid tipo kondensatoriai, tad įspūdinga, kad FSP atidavė tokią didelę duoklę kokybei. Nors jie ir yra pagaminti Kinijos CapXon gamykloje, tačiau yra patikimesni net ir už elektrolitinius Japoniškus kondensatorius. 

Bloko srovių lentelė neatrodo kažkuo labai išsiskirianti iš kitų šiuolaikinių maitinimo šaltinių. Visa bloko galia gali būti perduodama vien per pagrindinę 12V liniją. Norėdami pavaizduoti, kad perduodama galia yra tikrai visa, FSP nepatingėjo specifikacijoje parašyti dviejų skaičių po kablelio. Tokį tikslumą matau pirmą kartą.

Maitinimo bloką nuo negandų saugo visas pagrindinių apsaugų paketas: OVP (apsauga nuo per didelės įtampos), SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), OCP (apsauga nuo pernelyg didelės srovės), OTP (apsauga nuo perkaitimo) ir UVP (apsauga nuo per žemos įtampos)

Mėgstantiems tylą šis maitinimo blokas yra tinkamas pasirinkimas. Tai užtikrina 135 mm skersmens ventiliatorius. Power Logic sukurtas aušinimo įrenginys turi modifikuotus slydimo guolius.

Prie labai gerų akustinių rezultatų prisideda ir švelnus apsukų didėjimo profilis. Nors ir pusiau pasyvaus veikimo režimo jame nėra, tačiau jam jis ir nėra būtinas.

Išvados

Apžvelgti FSP gaminius gauname progą dažniausiai tada, kai jie net nebūna spėję debiutuoti ne tik Lietuvos bet ir visos Europos rinkoje. Šis kartas nėra kitoks, tad kalbėti apie kainas tampa šiek tiek sudėtingiau. Tačiau galiu pasakyti, kad už Atlanto šie blokai jau yra pasirodę prekyboje ir kainuoja 85 dolerius. FSP pasižadėjo penkis metus taisyti maitinimo bloką, jeigu šis netyčia sugestų.

FSP gerai išanalizavo žaidėjų poreikius ir pristatė maitinimo bloką, kuris jis tikrai jiems patiks. Jis yra efektyvus, ilgaamžis, gražus, turintis pilnai modulinius kabelius bei ypač tylų veikimą. FSP tyčia sugrūdo mažai elektronikos į didelį korpusą, tada jis nepatiks mažiausiųjų korpusų savininkams. Kam reikia dar pigesnių maitinimo blokų, FSP pristatys Hydro HD maitinimo blokus, turinčius tą pačią platformą, tačiau jie dėl neatjungiamų kabelių atrodys ne taip tvarkingai.

Jeigu išlaikys tokią gerą kainą ir mūsų šalyje, FSP Hydro GE turėtų tapti sėkmingu maitinimo bloku. Maitinimo blokas turėtų padėti FSP nugvelbti bent dalį pirkėjų, planavusių pirkti populiariuosius Corsair TX, Seasonic Focus Gold ar kitus nebrangius 80 Plus Gold sertifikato maitinimo blokus.

Games.lt