„Samsung“ elektronikos gaminiai puikiai perkami visame pasaulyje, neišskiriant ir Lietuvos. Be to, ši kompanija uždirba net 1/6 Pietų Korėjos bendrojo vidaus produkto. „Samsung“ konglomeratą sudaro net 58 įvairių šakų bendrovės, kurių metinės pajamos siekia įspūdingus 159 milijardus JAV dolerių.

Visgi anot vieno iš buvusių „Samsung“ darbuotojų, viskas gražu tik iš išorės. P. Korėjos žiniasklaidą sudrebino buvusio kompanijos aukšto lygio vadovo interviu, kuriame teigiama, kad vienos šeimos rankose daugybę metų išliekanti „Samsung“ savo veikla kiek primena mafijines struktūras.

Buvęs „Samsung“ aukšto lygio vadovas Kim Yong-cheol teigia, kad naudodama savo padalinius visame pasaulyje kompanija kasmet sukuria apie 215 mln. JAV dolerių dydžio slaptą fondą, kurio lėšos naudojamos korumpuotiems pareigūnams papirkti. „Samsung“ šių teiginių nekomentuoja, tuo tarpu Kim Yong-cheol tvirtina, jog slaptojo fondo lėšos padėjo tyliai nutraukti ne vieno rinkos dalyvių elgesį tyrusio prokuroro darbą.

Kalbama ir apie politikų papirkinėjimus. Tai paskatino P. Korėjos parlamentą suformuoti darbo grupę, kuri tirs „Samsung“ vaidmenį 2002 metų šalies prezidento rinkimuose. Juose kompanija rėmė laimėjusį kandidatą Roh Moo-hyun. Sklando gandas, kad P. Korėją ligi šiol valdantis Moo-hyun rengiasi darbo grupės sudėtį apibrėžiantį įstatymą vetuoti, na o tai skatina dar daugiau įtarimų ir spėlionių, nors prezidentas savo ryšius su „Samsung“ ir yra paneigęs.

Na, faktai gana įdomus. Visgi yra buvę atvejų, kai „Samsung“ nepavykdavo išsisukti nuo atsakomybės – štai JAV kompanija nubausta už neleistiną DRAM kainų reguliavimą, na o P. Korėjoje buvo pripažinta kalta programinės įrangos elementų kopijavimu nuo „Microsoft“ ir „Apple“ produktų.