Prekyboje dar nepasirodęs „iPhone“ mobilusis telefonas jau tapo atpirkimo ožiu – būtent darbą ties juo „Apple“ savo išplatintame pranešime spaudai nurodė kaip priežastį, dėl kurios atidėtas „OS X 10.5“ operacinės sistemos išleidimas.

Naujausiomis žiniomis, kodiniu vardu „Leopard“ vadinama operacinė bus išleista tik spalį. Programų kūrėjams susipažinimui iki to laiko bus pateikta negalutinė operacinės sistemos versiją.

Gandas apie tai, kad „OS X 10.5“ pasirodys tik spalį sklandė ir anksčiau, bet „Apple“ buvo jį paneigę. Informaciją apie galimą operacinės išleidimo nukėlimą paskelbęs Taivanio tinklapis DigiTimes net buvo apkaltintas menkaverčių gandų skleidimu. Kaip paaiškėjo – tai buvo ne gandai, o tiesa.

„Leopard“ operacinė labai laukiama dėl to, kad tai bus pirma tikra 64 bitų architektūrai skirta „Apple“ operacinė, palaikanti ir 32 bitus. „Apple“ teigia, kad artėjant „iPhone“ pasirodymui trūksta laiko ir jėgų, tad teko kelis programinės įrangos inžinierius permesti prie telefono projekto. Dėl to ne va ir nuspręsta „OS 10.5“ atidėti.