Naujausios žinios iš klaviatūrą „Optimus“ su OLED ekranėliais ant klavišų kuriančių „Art Lebedev Studios“ paskatino gandus, kad produkto pasirodymas vėl gali būti nukeltas. Anot įmonės įkūrėjo ir vadovo, masinė „Optimus“ klaviatūros gamyba dar nepradėta, be to, nėra sukurtos jai skirtos tvarkyklės.

Tiesa, yra linksmesnės informacijos tiems, kam „Optimus“ sapnuojasi nuo pat jau gana seno jos pristatymo 2005 metų vasara – laikui bėgant nekukli premjerinė klaviatūros kaina turėtų mažėti. Bet iki to – dar ilgas kelias.

Anksčiau buvo planuojama klaviatūrą pirmiems 200 pirkėjų pristatyti jau šių metų gruodžio pirmą dieną. Ir nors tokį kiekį kažin ar galima vadinti masine gamyba, jis taip pat gali vėluoti. Nėra tvarkyklių, tad neseniai Maskvoje vykusiame „Optimus“ pristatyme kūrėjai pademonstravo tik jos mygtukų nuotraukas, o ne veikiantį gaminį.

Taigi, ateitis skendi migloje ir panašu, kad „Optimus“ tikrai gali vėlintis. Pirmi 200 pirkėjų, už klaviatūrą šių metų geguže sumokėję po 1564 JAV dolerius tuo turbūt nesidžiaugs.

„Optimus“ klaviatūra didelio susidomėjimo sulaukė dėl to, kad daugelyje jos klavišų kūrėjai integruos 48×48 taškų raiškos spalvotus OLED ekranėlius. Juose rodomi paveikslėliai galės keistis priklausomai nuo aktyvios programos – rašant tekstą matysis raidės, dirbant kokia nors „Photoshop“ – įrankių atvaizdėliai.