„MacWorld“ parodoje „Apple“ galų gale pristatė ilgai lauktą ir daug kartų apkalbėtą „iPhone“ mobilųjį telefoną. Jo pristatymo šiemetinėje „MacWorld“ buvo tikimasi, tad žiniasklaidos dėmesio „Apple“ naujovėms tikrai nestigo dar parodai nė neprasidėjus. Taigi, susipažinkite – „iPhone“.

Įdomiausia naujojo telefono savybe be jokios abejonės bus jo lietimui jautrus 3.5 colio įstrižainės ekranas, kurio raiška siekia 160 DPI. Jis užima beveik visą priekinę „iPhone“ telefono dalį ir turėtų tapti vienu ryškiausių ir kokybiškiausių ekranų rinkoje. „iPhone“ neturi jokių skaičių ar valdymo mygtukų – viskas valdoma tiesiog liečiant ekraną.

Taigi, panašu, kad ganduose jau seniai minimas „iPod“ grotuvas su dideliu lietimui jautriu ekranu yra ne kas kito kaip „iPhone“ mobilusis telefonas. „iPhone“ ekranas telefoną pavertus galės automatiškai persijungti į peizažo (landscape) režimą, jis gebės atpažinti netyčinius paspaudimus, tęstinius judesius pirštu ir t.t.

Niekur nedings ir kitos „iPod“ grotuvų turėtojams įprastos savybės – „iTunes“ palaikymas, albumų viršelių rodymas ir galimybė žiūrėti filmus. Prie jų prisidės smartphonams būtinos elektroninio pašto, dienos planavimo programos. Jos bus panašios į apkarpytas „MacOS“ programų versijas. Net ir pati telefono operacinė yra tiesiog apkarpyta „MacOS X“ versija. Taigi, atrodys viskas ekrane labai dailiai, na o ir su valdymu rimtesnių bėdų neturėtų kilti.

Telefono akumuliatoriaus turi pakakti 16 valandų muzikos klausymosi arba penkioms valandoms pokalbio. Numatoma pristatyti iškart du modelius su skirtinga talpa – 4 GB „iPhone“ versija JAV rinkoje kainuos apie 500 dolerių, na o 8 GB talpos – apie 600 JAV dolerių.

Pristatymo metu „Apple“ vadovas Steve Jobs demonstravo muzikos perklausą, naršyma internete bei telefone integruotas programas. Prekyboje anapus Atlanto „iPhone“ turi pasirodyti jau birželio mėnesį.

Kiti parametrai
[li]Ekranas: 3.5 colio, 480×160 taškų, 160 DPI raiška[/li]
[li]Ryšio standartai: 850, 900, 1800 ir 1900 MHz GSM[/li]
[li]Bevielis ryšys: Bluetooth 2.0, EDGE, WiFi[/li]
[li]Integruota 2 Mpix raiškos fotokamera[/li]
[li]Matmenys: 115x61x11,6 mm[/li]
[li]Svoris: 135 gramai[/li]