„OCZ Synapse“ tai SSD tipo kietasis diskas, kuris atlieka visai ne talpinimo funkciją. Šis SSD diskas atlieka spartinimo funkcija (angl, caching). Jį galima prijungti prie bet kokio kompiuterio ir šis nedidelis įrenginukas, gan smarkiai pagreitins Jūsų kompiuterio darbą. Tai gi pažvelkime į jį iš arčiau.

 

Pakuotė:

Produktas atkeliauja kompaktiško dydžio pakuotėje. Pakuotėje vyrauja juoda ir mėlyna spalvos. Priekinėje pakuotės dalyje yra pačio SSD disko nuotrauka, keletas savybių bei nurodyta disko talpa. Kitoje pusėje yra trumpas „OCZ Synapse“ disko aprašymas ką šis įrenginys daro.

 Žinoma, rasime ir skirtingomis kalbomis parašytą trumpą, vieno eilutes pagiriamajį tekstuką. Pakuotėje yra pats SSD tipo diskas, montavimo adapteris, pritaisymo varžteliai, instaliacijos gidas ir garantija bei tipinis „OCZ“ lipdukas teigiantis: „Mano SSD diskas greitesnis nei tavo HDD“.

Specifikacijos:

 

Žvilgnis iš arčiau:

„OCZ Synapse“ diskas naudoja tokį pati dizainą, tačiau skirtingų spalvų, bet pati formaa išliko kaip ir senesnių ar kitokių „OCZ“ kietiejų diskų. Šis diskas naudoja plastmasini uždangalą ir metalinę, tiksliau aliuminę plokštelę, kai kiti modeliai naudojo metelinį uždangalą ir metalinę plokštelę. Šios abi dalys sujungtos keturiais varžteliai,o tarp ju slepesi visa įrenginio  „geležis“.  Tiek naujesnis tiek senesnis dizainas atrodo  mielas akiai, tačiau kai įdėsite į kompiuterį nebus jokio skirtumo, nebent korpuso šone yra langas pro kurį matosi visos kompiuterio dalys.

 

 

Be spartinimo savybės  daugiau nieko negalima įžvelgti skirtingo, kad šis diskas skirtūsi nuo kitų SSD diskų. Lipdukai ir prekės ženklai yra identiški bei pats informacinis lipdukas su visa informacija atrodo taip pat kaip ir kiti SSD informaciniai lipdukai klijuojami and diskų. Išskirtinumą išduoda „Dataplex“ lipdukas su kodu, kurį reikia suvesti įrašant „Dataplex“ programinę įranga, kuri yra būtina, kad OCZ Synapse“ veiktų pilnu pajėgumu.

 

Norint išardyti diską reikia atsukti keturis mažus varžtelius, tačiau vieną varžtelį slepia garantinis lipdukas, todėl sugadinus lipduką Jūs netenkate garantijos.  Taigi atsukus varžtelius ir nuėmus garantini lipduką nusiima „geležį“ dengentias dangtelis ir plokštė su visais komponentais lengvai išsiima, tik reikia atsukti dar keletą varžtelių laikančių pačia plokštelę.
 

Žvelgiant į pačia montažinę plokštę, pačiame viduryje puikuojasi „SandForce SF-2281VB1-SDC“ kontroleris, kuris atsakingas už viską. Šį kontrolerio modelį galima rasti ir „Vertex 3“, „Agillity 3“ ir „Solid 3 SATA 6Gb/s SSD“ tipo kietuosiuose diskuose.

 

Atminties moduliai yra „Micron 29F64G08CBAAA“ kiekvienas modulis turi 8GB atminties. Ši atmintis yra NAND tipo.

Dauguma SSD diskų gamintojai naudoja „NAND“ „flash“ atminties modulius, nes jie yra pigesni  negu „DRAM“ moduliai. Šis atminties tipas turi gebėjimą saugoti duomenis be pastovaus elektros tiekimo, užtikrinti duomenų saugumą per staigius elektros tiekimo dingimus. „Flash“ atminties moduliai SSD diskuose yra lėtesni nei DRAM, patys pirmieji SSD tipo kietieji diskai buvo lėtesni net už HDD tipo kietuosius diskus. Ši problema buvo išspręsta kai 2009 metais buvo išleisti kontroleriai. Mažesnės kainos diskai paprastai naudoja kelių lygių (MLC) „flash“ atmintį, kuri yra lėtesnė ir mažiau patikima nei vieno lygio (SLC) „flash“ atmintis.

Kaip veikia šis SSD:

Taigi kiekviename kompiuteryje yra kietasis diskas (HDD), kuris yra lėtas, tai jau yra atgyvenusi kompiuterio dalis, kuri lėtai tobulėjo, turbūt lėčiausiai iš visų kompiuterio dalių. SSD diskai yra daug tobulesni už HDD diskus, nes juosiu naudojama „flash“ tipo atmintis, kuri dirba daug sparčiau, tokiu atveju kompiuterio veikimas pagreitėja. Vienintelis minusas SSD diskuose yra jų kaina, jie yra gan brangoki dėl jame naudojamų technologijų. HDD diskas yra paprastesnė detalė, todėl iki šiol HDD taip pat perkami gausiai.

Todėl, rinkai siūlomas kompromisas — „OCZ Synapse“  yra tas pats kietasis diskas, tačiau turi skirtingą paskirtį. Jame kaupiama dažniau naudojama informacija, kaip Windows  ar kitos operacinės sistemos failai, kurie reikalingi norint užkrauti jai ir pilnai funkcionuoti. Tai pat šiame diske kaupiamos ir kitos dažnai naudojamos programos ar funkcijos. O kaip žinant SSD diskas neturi judančių dalių ir informacija yra užkraunama daug greičiau. Sujugus „OCZ Synapse“ su paprastu HDD disku gaunamas HDD/SSD disko hibridas, todėl duomenų krovimas sparčiai padidėja.

Testavimas:

Galiausiai turbūt pati įdomiausia apžvalgos dalis. Kiek šis kietasis diskas sugebe pagreitinti Jūsų senuką kompiuterį, kuriam jau sunku atlikti kai kurias užduotis. Lentelėse pateiksiu greičio palyginimus naudojant šį diską kartu su „Corsair Force GT 120GB“ SSD disku, taip pat nenaudojant „OCZ Synapse“ bei naudojant „OCZ Synapse“ kartu su paprastu HDD ir be „OCZ Synapse“.

Testų sistema:

Motininė plokštė: Gigabyte Z77X – UD3H

Procesorius:  Intel Core i5 – 3570K 3.40GHz

Operatyvioji atmintis: G.Skill [Ripjaws-X] F3-14900CL9D-4GBXL

Kietieji diskai: Seagate 7200 rpm 250Gb, Corsair Force GT 120GB

Korpusas: Xigmatek Midgard

 

 

 

Tiek naudojant SSD  ar HDD tipo kietąjį diską jaučiamas apie 10MB/s spartos prieaugis, nors tai neatrodo didelis skaičius, tačiau dirbant su programomis šis prieaugis tikrai jaučiamas. Taip pat „Windows 7“ operacinės sistemos užsikrovimo laikas trumpesnis keliomis sekundėmis. Tai yra tikrai geras rezultatas, žinant, kad labai erzina lėtas operacinės sistemos krovimo laikas.

Verdiktas:

„OCZ Synapse“ dirba ir dirba labai gerai. Naudojant kartu su HDD ar „Corsai Force GT 128GB  disku pasiekiamas šioks toks spartos prieaugis. „Dataplex“ programinė įranga padaro visus šiuos stebuklus, kad kompiuteris veiktu dar greičiau, tačiau yra ir kur papaikti šį produktą. Pirmiausia jo kaina ne tokia ir maža — 500 litų yra vidutinė „OCZ Synapse“ kaina, o ir pats diskas veikia tik su „Windows  7“ arba naujesne programine įranga.   „Dataplex“ programinė įranga nepalaiko 2TB talpos kietuosius diskus, todėl nepavyks padidinti tokios talpos kietojo disko veikimo.  Apibendrinant „OCZ Synapse“ yra skirtas labiau tikriems kompiuterio entuziastams, kurie nori iš jo išspausti viską ką tik įmanoma, o paprastam vartotojui tai nėra labai reikalingas daiktas.