Kaip išsiaiškinome testuodami OCZ Vector 150, brangūs SSD diskai turi savų privalumų, bet brutalia galia pigiųjų modelių jie nelenkia. Tad šiandien pristatome dar vieną nebrangų SSD diską.
Tai – tos pačios OCZ sukurtas Arc 100. Ši kompanija dažniausiai įvardijama kaip aukštos klasės SSD gamintoja, bet matydama daug sėkmingų pigiųjų modelių negalėjo susilaikyti neįžengus ir į šią rinką.
Patirtis rodo, jog pigiausi gerai žinomų gamintojų gaminiai dažniausiai turi geriausią kainos ir kokybės santykį bei lengvai gauna vartotojų simpatijas. Taigi vieno iš populiariausių OCZ prekinio ženklo biudžetinis modelis tiesiog pasmerktas būti vienu iš rinkos lyderių. Bet ar ne be reikalo? Tiek pat kainuojantis Transcend SSD370 parodė nepriekaištingą spartą, tad jį pavyti bus labai sunku.
Šiuo metu patys „einamiausi“ diskai yra ~250GB talpos, tad mes testuojame šio segmento Arc 100 modelį, savyje talpinantį 240GB duomenų. To pakanka, jei norite SSD diske įrašyti operacinę sistemą, visas programas ir žaidimus.
Pakuotė
Pakuotė yra visiškai identiška Vector 150-ąjam. Tiek savo forma, tiek dydžiu tiek apipavidalinimu. Vienintelis skirtumas yra nebent tas, kad šia dominuoja nebe juoda, o mėlyna spalva. Prisiminus kitus ekonominės klasės modelius, Arc 150 dėžutė be didelės konkurencijos yra pati išvaizdžiausia ir tvarkingiausia.
Galinėje pakuotės dalyje randame tik abstrakčias specifikacijas (jungtį, formatą, dydį, naudojamos atminties tipą ir t.t.), bet tokių dalykų, kaip nuskaitymo ir įrašymo greičiai ar sparta išreikšta IOPS‘ais čia nėra randama. Taip yra dėl to, kad skirtingų talpų modeliuose šie skaičiai yra skirtingi, o pakuotė visiem yra bendra, priekyje yra tik talpą nurodantis lipdukas.
Nieko keisto nepamatėte šio puslapio pavadinime? Paprastai rašydavau „Pakuotė ir komplektacija“, o dabar antroji pavadinimo dalis yra dingusi. Taip nutiko dėl to, kad komplektacijos šiuose diskuose paprasčiausiai nėra. Pridedami tik knygutė su įdiegimo instrukcija, ir lapelis su garantine informacija.
Nei 3,5 colio adapterio, nei montavimui reikalingų varžtų prie šio disko nerandame. O gaila… Padėtis geresnė net ir pigiuose Kingston diskuose, kur pridedamas tik firminis lipdukas (ir tai ne visada) bei plastmasinis adapteris storesniems nešiojamiesiems.
Detalus žvilgsnis
Pakuotė, kaip ir minėjau, yra identiška Vector 150 diskui, tik joje jau dominuoja mėlyna spalva. Tą patį galima pasakyti ir apie diską – dizainas išlikęs tas pats, tik teminė spalva jau yra mėlyna. Nežinau, kurias variantas žiūrisi gražiau, bet fakto, kad juoda spalva yra universalesnė ir geriau priderinama prie skirtingų sistemų nepaneigs niekas.
Šiek tiek stebina ekonominės klasės diske matoma tokia aukšta surinkimo kokybė ir tvirtas metalinis korpusas. Jis yra sunkokas, bet būtent tai ir yra tikrasis tvirtumas – nebijočiau užlipti ant tokio daikto, nors ir sveriu keliais kilogramais daugiau nei Sekretorė. O ji užsėsdama sutraiško viską. Nudažymo kokybė taip pat yra tiesiog pritrenkianti. Viskas padaryta preciziškai, kaip ir pačios aukščiausios klasės modeliuose.
Disko storis yra 7 milimetrai, tad puikiai tiks naujiems kompiuteriams, o senesniems bus reikalingas papildomas plastmasiukas. Arc 100 „pilvas“ nėra toks išvaizdus kaip fasadinė dalis. Čia matome tik paprastą lipduką ir neišvaizdų pilką foną.
Sata III jungtį turinčiam SSD diskui OCZ deklaruoja 480 MB/s duomenų nuskaitymo spartą ir 430 MB/s linijinę informacijos įrašymo spartą. 120GB modelis yra šiek tiek lėtesnis, o 480GB – greitesnis. Minėtieji skaičiai buvo pasiekti dažniausiai gamintojų pasirenkamame ATTO teste.
Disko viduje slepiasi OCZ Barefoot 3 M10 valdiklis. Lyginant su Vector serijoje esančiu Barefoot 3 M00, M10 yra tas pats valdiklis tik su sumažintu darbiniu dažniu. Kaip ir visi likę šiuo metu parduotuvėse esantys OCZ diskai, ARC 100 naudoja 19 nm technologija paremtą Toshiba MLC NAND atmintį.
Testai
Turbūt mūsų testų platformą visi jau žinote atmintinai:
Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold
NZXT Phantom 530 korpusas
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Samsung Full HD monitorius
Windows 7 Ultimate 64bit
Pradėsime nuo sintetinės spartos testų…
… tęsime praktinių užduočių testais…
… ir užbaigsime nepertraukiamos 12 valandų apkrovos testu
Išvados
OCZ Arc 100 klasikiniuose testuose nesugebėjo pavyti vieno iš pagrindinių savo konkurentų Transcend SSD 370, kas, be abejo, nėra labai geras ženklas. Tik keista matyti Transcend disko triuškinimą 12 valandų teste. Pats testas nėra labai stabilus, dažnai pavykdavo susidurti su Error‘ais, tad tikėtinas ir toks variantas, kad SSD370 spartą pati programa apskaičiavo neteisingai.
Iki šiol visi bandyti SSD diskai mūsų testuose išsidėstė gana tolygiai – aišku kuris buvo greičiausias, kuris lėčiausias. OCZ Arc 100 įnešė šiek tiek sumaišties. Vienuose testuose jis buvo greičiausias, kituose šiek tiek lėtesnis, bet bendras vaizdas yra tikrai neblogas.
Mane pakerėjo disko korpuso kokybė ir išvaizdumas. Jei tai būtų brangus diskas, toks eksterjeras būtų savaime suprantamas dalykas, bet ekonominėje klasėje tai yra didelis siurprizas. Vienintelis dalykas, kuris man šiame diske nepatiko yra komplektacija, kuri paprasčiausiai neegzistuoja.
Kainuodamas vos 100 eurų OCZ Arc 100 šiuo metu yra vienas pigiausių SSD diskų visoje rinkoje. Jis pakankamai tvirtai lenkia daugumą ekonominių diskų, turinčių atgyvenusį SandForce SF-2281 valdiklį ir lygiuojasi su pripažintais gaminiais, tokiais kaipo Adata Premier Pro SP920, Transcend SSD 370 ir Crucial BX100.
Jam suteikiama trijų metų garantija, tiesa pačios OCZ teigimu ji yra pranašesnė už konkurentų siūlomas garantijas. Net pavadinimą atskirą jai sugalvojo – Shield Plus. Sistema atrodo taip: Jūs perkate SSD diską, jam sugedus susisiekiate su OCZ ir jie užsakys kurjerį senojo disko paėmimui ir naujo išdavimui. Jokių papildomų mokesčių. Tokia sistema padeda greičiau gauti techninį aptarnavimą, bet nepamirškime ir fakto, kad dauguma lietuvių vis dar yra pripratę produktus nešti atgal į parduotuves.
Jei vis dar kyla klausimų ar po prisijungimo prie Toshiba OCZ sutvarkė savo SSD diskų kokybę, atsakymas – taip. KitGuru iššūkis parodė, kad naujos kartos OCZ diskai yra velniškai patikimi.
Kad ir kokios geros nuotaikos būtų po išbandyto Arc 100, OCZ produktų linija man ėmė kelti daug klausimų. Koks tikslas rinktis Vector 150, jei jis praktiškai neturi jokių privalumų prieš žymiai pigesnį modelį? Na taip, jis turi penkerių metų garantiją, daugiau priedų, bet tai yra viskas. Na aišku, Vector 150 prieš kelias dienas buvo pakeistas naujesniu modeliu – Vector 180. Gal būt jam pavyks šiek tiek atsiplėšti nuo pigesniųjų modelių. Bet kol kas sakome, kad auksinė taisyklė buvo patvirtinta dar kartą – rinktis pigius SSD tikrai apsimoka.
5 Komentarai
Ndx
Būna
procc1
Kodel Jusu testuose palyginimui niekad nebuna samsung?
Špyžius
Gerai padirbėjai, NDx, Domina tikrai mane SSD diskai.
Sekretore
„nebijočiau užlipti ant tokio daikto, nors ir sveriu keliais kilogramais daugiau nei Sekretorė. O ji užsėsdama sutraiško viską.“…. Kai kam atsibodo gyventi 🙂
eXpo_
“ 240GB duomenų. To pakanka, jei norite SSD diske įrašyti operacinę sistemą, visas programas ir žaidimus. „
Nu nezinau, dabar kai zaidimai uzima 30-50gb (evolve, titanfall ir t.t) , kazin ar to 240gb usteks visiems zaidziamiems zaidimams. Pats naudoju 120gb, tai tik Left 4 dead 2 laikau, kuri daugiausiai losiu. Kitu atveju jau reikia 512gb, kad tilptu visi tuo metu zaidiami zaidimai.