Šiuo metu nykštukinės kompanijos VIA padėtis yra dviprasmiška. Iš vienos pusės, paskelbus procesorių pardavimo rezultatus paaiškėjo, jog kompanijos dalis, procesorių rinkoje, padidėjo net tris kartus. Iš kitos pusės, net ir padidėjus pardavimams, kompanijos rinkos dalis siekė vos 0,3 procentus rinkos. Be to kompanijos veikla vis dar yra nuostolinga.

Šiuo metu kompanijos produkcija randama, dažniausiai, tik dviejų rušių kompiuteriuose – netbukuose ir nettopuose. Tai ypač silpni ir kompaktiški kompiuteriai iš kurių jokios, bent minimalios, spartos tikėtis net neverta.

Ši kompanija planuoja pristatyti pirmą keturių branduolių procesorių kompanijos istorijoje. Su juo pasirodys ir naujas sisteminis lustas VN11. Jame bus integruotas grafikos posistemis (IGP), palaikantis DirectX 11 technologiją. Žinoma, palaikymas bus tik teorinis – vaizdo plokštė bus persilpna kompiuteriniams žaidimams.

Šis procesorius bus dviejų branduolių netbukų procesoriaus Nano, pasirodysiančio kitų metų pradžioje keturių branduolių versija t.y. abu procesoriai turės identišką architektūrą. Taigi iš keturbranduolio galios stebuklų laukti nevera. Pats keturių bandruolių procesorius pasirodys 2011 pabaigoje.

Minėtojo dvibranduolio procesoriaus dažnis sieks 2,0 GHz. Procesoriuje rasime 2 MB spartinančiosios L2 atminties. Jis bus gaminamas pagal 40nm technologiją. Jo TDP reitingas – 20W. Pagrindinis jo konkurentas – naujieji dvibranduoliai Intel Atom procesoriai.

Na abu šie procesoriai tikrai nesukels kažkokio perversmo rinkoje. Nepaisant to kompanijos gaminiai atrodo išties konkurencingai. Atrodo, jog šie VIA produktai gali pačiupti gan nemažą rinkos gabaliuką (aišku pačios VIA mastais), o tai būtų gan neparanku tarpusavyje besipešantiems gigantams – Intel ir AMD.