Keistajam „One Laptop Per Child“ iniciatyvos platinamam nešiojamam kompiuteriui pasirodžius JAV rinkoje, „New York Times“ suskubo jį išbandyti. Kompiuteriukas už beveik 400 JAV dolerių parduodamas Š. Amerikoje tam, kad gautus pinigus būtų galima panaudoti dar dviem tokiems pat pagaminti, na o juos išsiųsti į besivystančias šalis.

„New York Times“ specialisto David Pogue teigimu, vos 200$ pagaminti kainuojantis kompiuteris XO tikrai nėra toks prastas, kaip daug kas galbūt tikėjosi. Žinoma, trūkumų yra – kad ir dvi minutes trunkantis pasikrovimas, bet juos kompensuoja privalumai. Viskas ekrane puikiai matoma ir tiesioginėje saulės šviesoje, baterija ištverminga, na o tinklo jungčių paketas įspūdingas. Be to, kompiuteriukas nebijo skysčių, sutrenkimų, taigi, kai kuriais atžvilgiais yra pranašesnis už kelis kartus brangesnius įprastinius kompiuterius.

Anot D. Pogue, akivaizdu, kad nors kompiuteris ir nelabai galingas, jį kuriančios OLPC iniciatyvos narėms pavyko sukonstruoti tikrai šaunią sistemą. XO netobulas ten, kur ir turėjo tokiu būti, bei smagus tose srityse, kur ir turėjo būti pasistengta. Taigi, turint atliekamus 400$ ir noro padėti besivystančios šalims jis gali tapti neblogi pirkiniu ir amerikiečiams, baigia apžvalgą „New York Times“.