Vaizdo plokščių posistemių gamintoja AMD neseniai išleido naujausią savo ekonominės klasės vaizdo plokštę Radeon HD  6450. Pagrandinė AMD konkurentė grafikos kortų rinkoje nVidia pristatė atsaką į šią plokštę išleisdama savąjį GeForce GT 520 vardu žinomą grafikos apdorojimo įrenginį. Jis taip pat, kaip ir AMD Radeon HD 6450 bus skirtas žaidimų nežaidžiantiems ir su sudėtinga grafika nedirbantiems pakankamai kukliems ir neišlaidiems vartotojams.

Taigi naujoji nVidia GeForce GT 520 vaizdo plokštė turės GF 118 grafikos apdorojimo branduolį, pagamintą pagal jau įprasta tapusią 40nm technologiją. Jis dirbs 810 MHz dažniu. Šioje plokštėje tėra vos 48 Shader procesoriai, tačiau dirbantys gan nemaža 1620 MHz sparta. Šioje grafikos kortoje yra 1GB GDDR3 tipo vaizdo atminties, o jos magistralės pralaidumas tesiekia kuklius 64 bitus. Realusis šios plokštės atmintinės dažnis yra 900 MHz, o efektyvusis du kartus didesnis – 1800 MHz.


Neįspūdingas technines specifikacijas atperka vos 29W siekiantis TDP reitingas. Kadangi jis yra toks mažas plokštei pilnai pakanka ir paprastos pasyvios aušinimo sistemos, tačiau nVidia pavyzdiniame kortos variante įmontavo mažą ir tylų ventiliatoriuką, aišku gamintojai gali lengvai jo ir atsisakyti. GeForce GT 520 gali pasigirti turinti po vieną D-Sub (VGA), DVI ir naująją HDMI jungtį. Nors plokštė ir negali pasigirti didele sparta, tačiau ji palaiko naujausias technologijas, tokias kaip DirectX 11 ar Open GL 4.1.

Kaip jau ir minėjau tiek nVidia GeForce GT 520, tiek pagrindinė jos konkurentė AMD Radeon HD 6450 nebus galingos vaizdo plokštes, kurios tenkins reiklaus pirkėjo poreikius. Tokių vaizdo plokščių rinką siaurina APU (procesoriai, turintys integruotus grafikos apdorojimo branduolius). Ypač skaudų smūgį pigioms vaizdo plokštėms smogs AMD, metų viduryje išleisdama Fusion šeimos procesorius. Numatoma GeForce GT 520 kaina – 50 JAV dolerių, tiek pat kainuoja ir AMD analogas HD 6450.