Interneto tinklalapiuose pasirodė pirmoji nutekinta informacija apie AsRock pagrindines plokštes, paremtas naujos kartos Intel H77 ir Z77 sisteminiais lustais. Nors ir kai kurios senesnės kartos pagrindinės plokštės bus suderinamos su naujaisiais Ivy Bridge centriniais procesoriais, tačiau naujos kartos lustai turi daug patobulinimų. Šią AsRock seriją sudarys H77M, H77 Pro4/MVP, Z77 Pro4, Z77 Pro4-M, Z77 Extreme 4, Z77 Extreme 6 bei Fatal1ty serijos atstovai Z77 Professional ir Z77 Professional-M. Taip pat atskleistos ir trijų pažangiausių modelių techninės specifikacijos.

AsRock Z77 Extreme 6 plokštė taps dabar gaminamos P67 Extreme 6 įpėdine. Joje rasime LGA 1155 procesoriaus lizdą bei keturis DDR3 darbinės atminties modulių lizdus. Plokštėje yra dvi PCI-E 3.0 jungtys, kuriose galės dirbti kelios AMD arba nVidia vaizdo plokštės. Detalesnes šios pagrindinės plokštės specifikacijas rasite čia

Taip pat atskleistos ir abiejų aukščiausios klasės Fatal1ty motininių plokščių specifikacijos. Pagrindinė šios serijos plokštė bus Fatal1ty Z77 Professional. Lyginant su seniau aprašyta Z77 Extreme plokšte, šis produktas turės dvi papildomas SATA 3 jungtis, tris PCI-E 3.0 lizdus bei geresnes spartinimo galimybes. Tačiau šioje plokštėje nebebus DVI ir VGA jungčių, skirtų į procesorių integruotiems grafikos lustams.

Paskutinė plokštė, kurios specifikacijos buvo atskleistos yra Fatal1ty Z77 Professional-M Tai iki MATX standarto sumažinta ankščiau aprašytos plokštės versija. Ji neteko papildomų Sata jungčių, o trys PCI-E jungtys yra labiau suspaustos, tad visų jų pilnai neišnaudosite. Mažesnė plokštė turįs ir mažesnes spartinimo galimybes.

Vr-Zone, Games.lt