Teismo metu 19 metų amžiaus vokietis Svenas Jaschan’as prisipažino sukūręs „Sasser“ virusą, kuris savo laiku pridarė nemenkų nuostolių mažiausiai 143 kompanijoms visame pasaulyje.

Byla nuo pat pradžių buvo laikoma gana aiškia ir abejonių Sveno kaltumu daugeliui nekilo, tad ir prisipažinimas mažai ką nustebino. Kaip ir buvo tikimasi, laisvės atėmimo Svenas išvengė – jam skirta devynerių mėnesių laisvės atėmimo lygtinai bausmė. Teismą būti atlaidžiu veikiausiai paskatino tai, kad tuo metu, kai ėmė platinti virusą jam tebuvo 17 metų. Jei Svenas būtų padaręs ta patį darbelį dabar, veikiausiai gautų penkeris metus kalėjimo.

Viruso „Sasser“ padaryti nuostoliai teoriškai skaičiuojant siekia 155 tūkstančius JAV dolerių. Jų išieškojimas iš viruso kūrėjo mažai tikėtinas, mat jaunasis Svenas neturi jam priklausančio turto.

Kažkaip tupdyti 19 metų vaikiną į kalėjimą už tai, kad prieš porą metų sukūrė virusą, kuris privertė tituluotus ekspertus rautis plaukus, man atrodo nelogiška. Malonu, jog taip manė ir teismas 😉
Sveną gal net reikėtų pagirti už pastangas tyrinėjant IT bei priimti į normalų darbą šioje srityje – gal nekiltų panašių idėjų ateityje, o ir visuomenei naudos būtų.