„Hewlett-Packard“ (HP) pristatė „AirPrint“ belaidžio spausdinimo funkciją „Apple“ nešiojamiesiems įtaisams „iPad“, „iPhone“ ir „iPod touch“. Ši funkcija pateikiama kaip nemokamas programinis atnaujinimas „Apple iOS 4.2“ operacinės sistemos versijai.

Apie „ePrint“ funkciją Hewlett-Packard spausdintuvuose jau esame rašę, ir tai tik vienas iš trijų kompanijos siūlomų nuotolinių spausdinimo būdų. Kitas būdas tai tas pats „ePrint“, tik šį kartą jau pasitelkiamas elektroninis paštas. Na o trečiasis yra specialiai pritaikytas „Apple“ kompanijos gaminiams. Pavadinimas „Airprint“ išduoda jog spausdinimas vyks „oro keliu“. „Apple iOS“ įtaisuose naudojamose programose esanti spausdinimo funkcija leis automatiškai aptikti HP „ePrint“ technologiją palaikančius spausdintuvus prieinamuose belaidžio ryšio tinkluose ir spausdinti paprastai, vos vienu paspaudimu, nediegiant šiam procesui papildomų tvarkyklių ar kitos programinės įrangos.

Programas „Apple iOS“ operacinei sistemai kuriantys programuotojai turės galimybę įtraukti tokią spausdinimo funkciją į savo sukurtas programėles pasinaudodami programinės įrangos kūrimo rinkiniu (SDK), kurį „Apple“ išleido šį rugsėjį.