Ką gautume sudėję nežmoniškai galingą kompiuterį su… Microsoft Xbox 360 Slim konsole? Pala pala, ar taip bent įmanoma?! Patikėkite, tikrai taip! O gautume tikrai nežemišką prietaisą – Origin The Big O kompiuterį.

Origin The Big O – tai išties įspūdingas prietaisas. Tai yra ypatingai galingas kompiuteris, savo viduje turintis Microsoft Xbox 360 Slim konsolę. Skamba išties nerealiai. Jis išsiskiria beprotišku dydžiu ir dar beprotiškesne galia ir pačia beprotiškiausia kaina.

Kaip jau minėjau, kompiuteris yra išties didelis. Jo mastas suvokiamas pažiūrėjus, kaip miniatiūriškai atrodo standartinis diskų skaitytuvas ar keturios milžiniškos EVGA nVidia GeForce GTX 480 vaizdo plokštės. Abejoju, jog šis aparatas tilps į skylę esančią jūsų kompiuterio stale – kompiuteris yra dvigubai platesnis ir tiek pat kartų aukštesnis, nei paprastas kompiuteris ir yra pakankamai ilgas.

Galingiausias Origin The Big O kompiuteris turės net du ypač galingus Intel šešių branduolių Xeon X5680 procesorius, paspartintus iki 4,3 GHz. Beprotišką žaidimų spartą garantuos net keturios EVGA GeForce GTX 480 FTW vaizdo plokštės. Dar verta paminėti, jog kompiuteryje yra net 12 GB DDR3 tipo darbinės atminties, kurios dažnis yra 2000 MHz.

Kompiuteryje yra net šeši kietieji diskai. Keturi iš jų yra OCZ 50 GB SSD tipo diskai. Kiti du diskai bus WD Caviar Black. Jų talpa sieks net po 2 TB. Visas šitas reikalas yra sugrūstas į EVGA SR2 motininę plokštę. Šį galiūną maitina net du maitinimo blokai. Kiekvieno iš jų galia siekia po 1 kW.

Būtent taip įspūdingai atrodo pats galingiausias kompiuterio variantas. Bus pristatyta ir silpnesne, tačiau vistiek pakankamai įspūdinga kompiuterio Origin The Big O versija.

Ji turės „vos“ vieną keturių branduolių Intel Core i7 930 procesorių. Jo dažnis yra pakeltas nuo 2,8 GHz iki 4,0 GHz. Vaizdo plokščių vietoj keturių gausime dvi GeForce GTX 480. Kompiuteryje yra 6 GB darbinės atminties. Be abejo, ji yra DDR3 tipo ir dirba 1600 MHz dažniu.

Kietųjų diskų bus dvigubai mažiau, nei galingesniame komplekte. Taigi jame rasime du 50 GB talpos SSD kietuosius diskus ir 2 TB talpos WD kietąjį diską. Gamintojai, šiam kompiuteriui pasirinko ASUS Rampage III Extreme motininę plokštę. Sistemą maitins net 1,5 kW galios maitinimo blokas.

Abu kompiuteriai turi Pioneer diskasukį, galintį ne tik nuskaityti Blu ray diskus, bet ir įrašyti į juos informaciją. Kompiuteryje veikia ypač efektyvi vandens aušinimo sistema. Ji aušina procesorių, vaizdo plokštę, motininę plokštę ir pačią Xbox 360 konsolę. Kompiuteris tamsoje atrodys įspūdingai, dėl jame esančios įspūdingos apšvietimo sistemos. Kompiuteriuose veikia Windows 7 operacinė sistema.

Na pagaliau priėjome pačią linksmiausią dalį – kainas. Jos yra išties kosminės. Vien pati pigiausia versija kainuoja net 7669 JAV dolerius. Na o pats brangiausias variantas kainuos… net 17000 JAV dolerių! Tokia didelė kaina, net ir tokiam įspūdingam kompiuteriui yra visiškai nelogiška.

Kam skirtas šis aparatas sunku net ir pasakyti. Iš esmės jis skirtas žaisti tiek išskirtinai Xbox 360 konsolės, tiek išskirtinai PC žaidimus. Tai yra viliojantis dalykas, tačiau ar dėl to verta kišti į kompiuterį visą Xbox’ą? Ne. Ar apsimoka turėti tokio galingumo kompiuterį? Ne. Ar verta mokėti tokią sumą už žaidimų aparatą? Ne. Žymiai geriau nusipirkti gan galingą kompiuterį ir Xbox 360 konsolę. Vis dėl to šis aparatas turėtų sudominti beprotiškai turtingus asmenis, neturinčius kur dėti pinigų.